Kód: DE31652 | Značka: Demarie

Barolo 2016

799 Kč
Skladem (> 10 ks)

Barolo DOCG Riserva

Složení: 100% Nebbiolo

Vůně: intenzivní, mimořádně komplexní s jasnými tóny fialek a vanilky

Chuť: široká, teplá a něžná, dlouho přetrvávající, plné tělo

Barva: granátově červená s oranžovými odlesky

 

 

Můžeme doručit do:
27.10.2021
Kategorie: Červená vína
Apelace: Barolo DOCG
Oblast původu: Piemont
Odrůdové složení: Nebbiolo
Ročník: 2016

Barolo bylo mnohokrát označeno za krále vín. Víno vznešené a všeobecně známé nejen v Itálii, ale po celém světě pro svou jednoduchost, bohatost vůni a chutí. Označení Barolo DOCG mohou získat pouze nejlepší červená vína vyrobená z hroznů odrůdy Nebbiolo vypěstovaných v katastru stejnojmenné obce.

Červené víno granátové barvy. U starších ročníků probleskují oranžové odstíny. Vůně je intenzivní, mimořádně komplexní s jasnými tóny fialek a vanilky. Chuť je široká, teplá a něžná, dlouho přetrvávající, s plným tělem.

Po dlouhé maceraci na slupkách následuje fermentace v nerezových tancích. Víno vyzrává v dubových slavonských sudech po dobu 24 měsíců.

Doporučená teplota pro servírování: 18-20° C

Párování s pokrmy: sýry, červená masa, zvěřina

Možno archivovat až 15 let od ročníku sklizně.

Víno dosáhlo hodnocení 91/100 na jamessuckling.com.

Alk. 14,5% obj.

Objem: 750 ml

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Demarie

Tři generace vinařů.

Rodinné vinařství Demarie se nachází ve obci Vezza d'Alba, v srdci regionu Roero v italském Piemontu. Tento malý ráj je tvořen kopci a vinicemi, krajinou, kde se střídají prudké svahy se svahy mírnými.  Vinařství založil dědeček Bartolomeo a rodina již po tři generace hospodaří na 20 hektarech sluncem zalitých vinic. Výroba vína je kombinací těžké práce, znalostí, zkušeností a opravdové vášně a lásky.

Vinařství vyrábí vína pouze z vlastních, ručně sbíraných hroznů a tím garantuje vysokou kvalitu. Kombinace jemného lisování, fermentace za řízené teploty a zrání vín v pečlivě zvolených dřevěných sudech vylepšuje přírodní charakter hroznů a zachovává plné aroma.