Kód: DE31555 | Značka: Vinařství Demarie

Barolo Riserva Top Vintage Selection

1 499 Kč
Skladem
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Barolo DOCG Riserva

Složení: 100% Nebbiolo

Vůně: intenzivní, mimořádně komplexní s jasnými tóny fialek a vanilky

Chuť: široká, teplá a něžná, dlouho přetrvávající, plné tělo

Barva: granátově červená s oranžovými odlesky

 

Můžeme doručit do:
24.7.2024
Kategorie: Červená vína
Oblast původu: Piemont
Odrůdové složení: Nebbiolo
Ročník: 2015

Barolo bylo mnohokrát označeno za krále vín. Víno vznešené a všeobecně známé nejen v Itálii, ale po celém světě pro svou jednoduchost, bohatost vůni a chutí. 

Červené víno granátové barvy. U starších ročníků probleskují oranžové odstíny. Vůně je intenzivní, mimořádně komplexní s jasnými tóny fialek a vanilky. Chuť je široká, teplá a něžná, dlouho přetrvávající, s plným tělem.

Po dlouhé maceraci na slupkách následuje fermentace v nerezových tancích. Víno vyzrává v dubových slavonských sudech po dobu 24 měsíců.

Doporučená teplota pro servírování: 18-20° C

Párování s pokrmy: sýry, červená masa, zvěřina

Doporučená archivace 15 let od ročníku sklizně.

Víno dosáhlo hodnocení 92/100 na jamessuckling.com.

Alk. 15,5% obj.

Objem: 750 ml

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinobraní ve vinařství DemarieTři generace vinařů.

Rodinné vinařství Demarie se nachází ve obci Vezza d'Alba, v srdci regionu Roero v italském Piemontu. Tento malý ráj je tvořen kopci a vinicemi, krajinou, kde se střídají prudké svahy se svahy mírnými.  Vinařství založil dědeček Bartolomeo a rodina již po tři generace hospodaří na 20 hektarech sluncem zalitých vinic. Výroba vína je kombinací těžké práce, znalostí, zkušeností a opravdové vášně a lásky.

Historie vinařství začala stejně jako u jiných: byl tu muž, který dokázal rozpoznat potenciál teritoria a který se rozhodl to sdílet přes víno. Tímto mužem byl dědeček Bartolomeo, zakladatel vinařství Demarie. Bartolomeo se rozhodl investovat do vinohradu. První výsledky na sebe nenechaly čekat a do chodu vinařství se zapojil jeho syn Giovanni. Vinařství se dále rozrůstá na základech, které založil dědeček, a vinařství nyní vedou bratři Aldo a Paolo.  

Vinařství DemarieSvatyně vína, kde kouzlo získává formu.

Vinařství vyrábí vína pouze z vlastních, ručně sbíraných hroznů a tím garantuje vysokou kvalitu. Kombinace jemného lisování, fermentace za řízené teploty a zrání vín v pečlivě zvolených dřevěných sudech vylepšuje přírodní charakter hroznů a zachovává plné aroma. 

Vinařství se tudíž stalo místem inovací a zhodnocení toho, co je naučila léta zkušeností a tradičních postupů. Ve sklepě vína procházejí přerodem z moštu na výsledný produkt, zde zhmotňují se rodinné ideály a zhodnocuje těžká práce na vinici. 

Vinařství se orientuje na pěstování původních odrůd jako je Arneis, Dolcetto, Barbera a především Nebbiolo, které je základem velkých a slavných piemontských vín Barbaresco DOCG a Barolo DOCG.