Kód: DS92206 | Značka: Vinařství Demarie

Degustační set luxusních vín Barolo a Barbaresco

1 449 Kč 1 608 Kč Sleva 9 %
Momentálně nedostupné

Luxusní degustační set, ve kterém si vychutnáte slavná červená vína z Piemontu: Barolo a Barbaresco, výjimečná a dlouhověká vína s charakteristickou vůní fialek, červeného ovoce, koření a minerálů, považovaná za krále a královnu oblasti.

Kategorie: Degustační sety
Položka byla vyprodána…

 

Pokud jste milovník luxusních italských vín, jistě vás osloví královský pár z Piemontu, druhé největší vinařské oblasti na severozápadu Itálie. Barolo, král vín a víno králů” a Barbaresco, královna Piemontu” patří mezi nejprestižnější italská vína vyrábějící se z hroznů Nebbiolo pojmenovaných dle vinic oplývajících mlhou. Tato luxusní dvojice skrývá dlouhou historii, bohatou chuť a královské postavení. 

Degustační set luxusních červených vín z italského Piemontu obsahuje:

Obě vína pochází z vinařství Demarie.

Luxusní červené víno Barolo DOCG vyrobené čistě z hroznů odrůdy Nebbiolo jako král vín je proslulé pro svou bohatost vůně s výraznými prvky fialek a vanilky. Tohle luxusní víno granátové barvy s oranžovými odlesky zaujme i ty nejnáročnější gurmety, kteří si dají záležet na přetrvávající, široké a přitom něžné chuti, která se ideálně doplňuje v kombinaci se sýry i masy lesní zvěře. Vychutnejte si vysoce hodnocené Barolo DOCG.

Královna Piemontu, Barbaresco DOCG, taktéž svými vlastnostmi zaujala místo v nejvyšších příčkách hodnocení na světě a může se tak pyšnit svou unikátností. Její dlouho přetrvávající, něžná a královská chuť s jemným tělem výtečně doplňuje zážitek při teplých předkrmech, sýrových degustacích i červených masech. Vyrobena výhradně z hroznů Nebbiolo, tato královna vín láká svou vůní od šípkových růží přes jablka, třešně i vanilku a skořici. Nechte se unést prestižním vínem Barbaresco DOCG.

Přečtěte si, co ještě skrývají tyto luxusní královské skvosty.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinobraní ve vinařství DemarieTři generace vinařů.

Rodinné vinařství Demarie se nachází ve obci Vezza d'Alba, v srdci regionu Roero v italském Piemontu. Tento malý ráj je tvořen kopci a vinicemi, krajinou, kde se střídají prudké svahy se svahy mírnými.  Vinařství založil dědeček Bartolomeo a rodina již po tři generace hospodaří na 20 hektarech sluncem zalitých vinic. Výroba vína je kombinací těžké práce, znalostí, zkušeností a opravdové vášně a lásky.

Historie vinařství začala stejně jako u jiných: byl tu muž, který dokázal rozpoznat potenciál teritoria a který se rozhodl to sdílet přes víno. Tímto mužem byl dědeček Bartolomeo, zakladatel vinařství Demarie. Bartolomeo se rozhodl investovat do vinohradu. První výsledky na sebe nenechaly čekat a do chodu vinařství se zapojil jeho syn Giovanni. Vinařství se dále rozrůstá na základech, které založil dědeček, a vinařství nyní vedou bratři Aldo a Paolo.  

Vinařství DemarieSvatyně vína, kde kouzlo získává formu.

Vinařství vyrábí vína pouze z vlastních, ručně sbíraných hroznů a tím garantuje vysokou kvalitu. Kombinace jemného lisování, fermentace za řízené teploty a zrání vín v pečlivě zvolených dřevěných sudech vylepšuje přírodní charakter hroznů a zachovává plné aroma. 

Vinařství se tudíž stalo místem inovací a zhodnocení toho, co je naučila léta zkušeností a tradičních postupů. Ve sklepě vína procházejí přerodem z moštu na výsledný produkt, zde zhmotňují se rodinné ideály a zhodnocuje těžká práce na vinici. 

Vinařství se orientuje na pěstování původních odrůd jako je Arneis, Dolcetto, Barbera a především Nebbiolo, které je základem velkých a slavných piemontských vín Barbaresco DOCG a Barolo DOCG.