Jak vybrat ideální víno pro oslavu

Předsvatební degustace

Jak vybrat ideální víno pro oslavu, svatbu nebo večírek?

Vybírat vína k různým slavnostním příležitostem je náročné. Pohoštění dotváří atmosféru akce a je tedy důležité vybrat vína, která budou chutnat i těm nejnáročnějším hostům. 

Zde malý příklad. Vybírali jsme vína na svatbu. Svatba byla plánovaná v toskánském stylu v toskánské vile, takže tematické zaměření degustace bylo předem jasné: to nejlepší z Toskánska.

K tomuto účelu jsme uspořádali předsvatební degustaci. Zvolili jsme typická tradiční i moderní toskánská vína. Zaměřili jsme na původní toskánské odrůdy, kterým vévodí vína z modré odrůdy Sangiovese, následované bílými odrůdami Vermentino a Vernaccia di San Gimignano. Tato jsme pak doplnili o atraktivní supertoskánská vína, tedy vína vyrobená z kombinace odrůd mezinárodních a původních toskánských, která jsou typická pro přímořskou oblast Toskánska.

Abyste se i vy lépe ve vínech zorientovali, ke každému vínu uvádíme, proč jsme právě toto víno vybrali a proč byste jej měli ochutnat i vy.

 

Top-toskánsko-web_1Top toskánská vína

  Belvento Viognier 2021 Toscana IGT z vinařství Petra

Jemné, smyslné a lahodné víno s květinovou vůni z původně francouzské odrůdy, která  v Toskánsku dosahuje mimořádných kvalit.

Terre di Tufi 2020 Toscana IGT z vinařství Teruzzi

Pro svou výjimečnou kvalitu a vlastnosti je odjakživa známé jako „bílé Supertoskánské“ a je považováno za bílou verzi slavných a oceňovaných červených toskánských vín vyrobených z  původních toskánských a mezinárodních odrůd.

Tuscanio Bianco 2020 Costa Toscana IGT z vinařství Bulichella

Organické bílé víno z  místní toskánské odrůdy Vermentino, které pochází z vinařství, jehož kořeny sahají až do dalekého Japonska. 

Falcorosso 2019 Toscana IGT z vinařství Il Falcone

Víno vyrobené 100% z původní toskánské odrůdy Sangiovese, které po dlouhých 20 měsíců vyzrává v betonových tancích, což mu dodává plnost a vyváženost.

✔ Zingari Rosso 2018 Toscana IGT z vinařství Petra

Unikátní supertoskánské víno, které bylo vyhodnocenou časopisem WineSpectator jako 29. nejlepší víno na světě pro rok 2019.

Vino Nobile di Montepulciano DOCG 2012 z vinařství La Ciarliana

Slavné a vznešené víno, které patří mezi nejznámější italská vína,  které máme v archivním výjimečném ročníku.

 Coldipietrerosse 2013 Suvereto DOCG z vinařství Bulichella

Archivní a krásně vyzrálé supertoskánské víno z vinařství, které už od 80. let minulého století hospodaří bez použití chemie.

 

 Vína můžete koupit samostatně nebo jako výhodný set bílých vín a set červených vín.