Kód: BU31352 | Značka: Bulichella

Coldipietrerosse 2013

799 Kč
Skladem (> 10 ks)

Suvereto DOCG

Složení: Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Petit Verdot

Vůně: červené plody, rybíz, borůvky, kakao a tabák

Chuť: plná, elegantní a příjemné třísloviny, dlouhý závěr

Barva: živá, intenzivní rubínově červená

Můžeme doručit do:
7.12.2021
Kategorie: Červená vína
Apelace: DOCG Suvereto
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Petit Verdot
Produkt ekologického zemědělství: Biovíno
Ročník: 2013

Víno Coldipietrerosse je symbolem vinařství Bulichella. Poprvé bylo vyrobeno v roce 2000. Víno Coldipietrerosse je vyráběno z odrůd Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Merlot. Hrozny rostou a zrají na svazích orientovaných k moři. Název vína je inspirován červenou barvou půdy a kamenů, které jsou v podloží vinice.

Bio víno zářivé a intenzivní rubínové barvy . V nose ucítíme tóny červených plodů, rybízu, borůvek, kakaa a tabáku. Chuť je plná, s příjemnými a elegantními tříslovinami a dlouhým závěrem.

Pro víno Coldipietrerosse jsou vybírány pouze zdravé a perfektně vyzrálé hrozny. Sklízí se ručně a hrozny jsou transportovány v malých bedýnkách, aby se nepoškodily. Fermentace probíhá v nerezových tancích za teploty 24 - 28°C, Následuje macerování na slupkách po dobu 20 – 25 dnů. Víno zraje v dubových sudech 18 – 22 měsíců. Zrání na láhvi dalších 12 měsíců.

Párování s pokrmy: zvěřina, červené maso, sýry a těstoviny s masem.

Alk. 14,0% obj.

Objem lahve: 750 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Bulichella

Víno vyráběné s láskou a vášní

Vína z vinařství Bulichella jsou uměleckým dílem, které se znovu rok co rok rodí díky lásce, vášni a troše dobrodružného ducha úzké skupiny profesionálů, kteří spojují své síly, aby mohl vzniknout kvalitní a osobitý produkt.

Zakladatelem vinařství je pan Hideyuki Miyakawa z japonského Maebashi, který v roce 1960 podnikl na motorce cestu kolem světa a který se v Itálii zamiloval nejen do této krásné země, ale také do nádherné Italky Marisy, kterou si vzal za ženu a v Itálii zůstal.

Práce technologů je doplněna paletou znaků charakteristických pro tuto část Toskánska: šumění slaného větru, vinice orientované ke slunci, suché a velmi slunečné mikroklima od dubna do pozdního srpna, a dále bohatost minerální solí v půdě, která nikdy nebyla ošetřována chemicky.

Vína Bulichella jsou vyráběna v bio kvalitě s vysokým respektem k místní přírodě. Půda nikdy nebyla zamořena cizorodými látkami, což se příznivě promítá do kvality, chuti a přírodního charakteru vín. Vinařství se pyšní bio certifikaci ICEA.