Kód: PE32052 | Značka: Vinařství Petra

Petra

1 499 Kč
Skladem
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Toscana IGT

Složení: Cabernet Sauvignon 60%, Merlot 30%, Cabernet franc 10%

Vůně: intenzivní a plná, lesní ovoce, višně, středomořské keře, máta, rozmarýn, tabák a pepř

Chuť: okázalá, plná a elegantní, strukturovaná a silná, třísloviny sametové a aristokraticky lahodné

Barva: rubínově červená s granátovými odlesky

Můžeme doručit do:
23.4.2024
Kategorie: Červená vína
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Merlot, Cabernet Sauvignon
Ročník: 2017

Víno je nejlepší červené víno vinařství Petra, je jeho symbolem a  nese jeho jméno. Víno Petra vypráví starodávné příběhy novými slovy. Hrozny jsou pěstovány na vápenité půdě s vyváženým podílem jílu a kamenitého terénu, což je ideální půda pro odrůdy Cabernet Sauvignon a Merlot.

Červené víno rubínové barvy s granátovými odlesky. Intenzivní, velmi bohatá a silná vůně charakterizovaná tóny lesního ovoce, višní, středomořských keřů, s přitažlivými podtóny máty, rozmarýnu, pepře a tabáku. Chuť je okázalá, plná a elegantní, silná, perfektně vyvážená a výrazná. Třísloviny sametové a dobře zakomponované do svěží a aristokraticky lahodné linky. Dlouhá ucelená dochuť s kořenitým a balzámovým závěrem.

Hrozny jsou přepravovány v bedýnkách, fermentace je prováděna přirozeně za použití původních kvasinek a vinifikace probíhá ve velkých dubových sudech o objemu 100 hl. Víno vyzrává ve středně vypálených sudech typu barrique po dobu 18 měsíců. A po stejně dlouho dobu odpočívá v láhvi, než je připraveno na expedici.

Alk. 14,5% obj.

Objem: 750 ml

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství PetraStopy minulosti a síla přírody

Unikátní vinařství Petra se nachází v blízkosti historického města Suvereto, v kopcích řeky Cornia s výhledem na Tyrhénské moře, kde rostou obrovské korkové duby a půda je železitá.

Toto místo s ideálními podmínkami pro pěstování révy, které znali již staří Řekové a Etruskové, si oblíbila Francesca Moretti. Její ženská intuice, trpělivost a odvaha se staly základem pro ´vybudování vinařství Petra. 

Název vinařství je odvozen z italského slova pietra, což znamená kámen.

Sklepy vinařství Petra kde vyzrává nejlepší vínoPetra a velké ženy

Vinařství Petra se hlásí k odkazu Elisy Bonaparte, která byla nejen sestrou Napolena Bonaparte, ale hlavně princeznou z Piombina a Luccy a velkovévodkyní toskánskou. Elisa Bonaparte byla velkou milovnicí vína a v roce 1808 v této části Toskánska založila první vinohrady.

O 200 let později  si tuto úrodnou oblast oblíbila Francesca Moretti, která si během studijní cesty po Bordeaux zamilovala styl francouzských vín a která tyto dvě lásky propojila v projektu vinařství Petra.

Francesca na počet Elisy Bonaparte založila zahradu a vinici, které obě nesou princeznino jméno.

Sklepy vinařství PetraArchitektura

Budova vinařství byla navržena renomovaným švýcarským architektem Mario Bottou tak, aby zdobila krajinu a zároveň s ní splývala. Je to nádherné spojení formy a funkčnosti.  

Ve vinařství je vše nastaveno harmonicky. Každá jednotlivá činnost je začleněna do jedinečného stylu, který šikovně využívá darů přírody a mění je na víno. Je využíván sluneční svit, gravitace a důmyslnost pro snížení dopadů na životní prostředí a emisí COna nulu.