Kód: PE22299 | Značka: Vinařství Petra

Zingari Rosato

349 Kč
Skladem
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Toscana IGT

Složení: Grenache 80%, Sangiovese 20%

Vůně: drobné ovoce, granátové jablko, lékořice, bílý pepř, kardamom

Chuť: křupavá, s vyváženou struktura a lehkými tříslovinami

Barva: světle meruňková

Můžeme doručit do:
28.5.2024
Kategorie: Růžová vína
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Grenache, Sangiovese
Ročník: 2022
Alk.: 13,0%

Růžové víno, které doplňuje unikátní kolekci "supertoskánských" vín Zingari. Tato vznikla po světovém úspěchu červeného vína Zingari, jenž bylo časopisem Wine Spectator zařazeno do TOP 100 pro rok 2019 a ohodnoceno jako 29. nejlepší víno na světě. Více o vínech Zingari se dozvíte v našem článku Výjimečné supertoskánské víno za dostupnou cenu.

Název Zingari má původ u starého pramenu, u kterého se osvěžovali poutníci a kočovníci při své cestě po Via Aurelia, staré románské cestě vedoucí z Říma do Pisy.  Odtud také víno získalo své jméno Zingari, tedy Cikáni.

Umělecky ztvárněná etiketa zobrazuje vinici jako kruh a barevné odstíny symbolizují jednotlivé odrůdy.

V nose ucítíte tóny drobného ovoce, granátového jablka a kořene připomínajícího vůni lékořice, které doplňují tóny koření s dotekem bílého pepře a kardamomu. Na patře je křupavé s dobrou kyselinou a vyváženou strukturou. Závěr přináší lehký náznak tříslovin, které toto víno činí lehce pitelným.Víno zraje po dobu 4 měsíců v nerezových tancích. Poté odpočívá další 3 - 4 měsíce na lahvi.

Víno Zingari Rosato můžete koupit i ve zvýhodněném degustačním setu vín Zingari, který obsahuje  bílé Zingari Bianco,  růžové Zingari Rosato a červené Zingari Rosso.

Alk. 13,0% obj.

Objem: 750 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství PetraStopy minulosti a síla přírody

Unikátní vinařství Petra se nachází v blízkosti historického města Suvereto, v kopcích řeky Cornia s výhledem na Tyrhénské moře, kde rostou obrovské korkové duby a půda je železitá.

Toto místo s ideálními podmínkami pro pěstování révy, které znali již staří Řekové a Etruskové, si oblíbila Francesca Moretti. Její ženská intuice, trpělivost a odvaha se staly základem pro ´vybudování vinařství Petra. 

Název vinařství je odvozen z italského slova pietra, což znamená kámen.

Sklepy vinařství Petra kde vyzrává nejlepší vínoPetra a velké ženy

Vinařství Petra se hlásí k odkazu Elisy Bonaparte, která byla nejen sestrou Napolena Bonaparte, ale hlavně princeznou z Piombina a Luccy a velkovévodkyní toskánskou. Elisa Bonaparte byla velkou milovnicí vína a v roce 1808 v této části Toskánska založila první vinohrady.

O 200 let později  si tuto úrodnou oblast oblíbila Francesca Moretti, která si během studijní cesty po Bordeaux zamilovala styl francouzských vín a která tyto dvě lásky propojila v projektu vinařství Petra.

Francesca na počet Elisy Bonaparte založila zahradu a vinici, které obě nesou princeznino jméno.

Sklepy vinařství PetraArchitektura

Budova vinařství byla navržena renomovaným švýcarským architektem Mario Bottou tak, aby zdobila krajinu a zároveň s ní splývala. Je to nádherné spojení formy a funkčnosti.  

Ve vinařství je vše nastaveno harmonicky. Každá jednotlivá činnost je začleněna do jedinečného stylu, který šikovně využívá darů přírody a mění je na víno. Je využíván sluneční svit, gravitace a důmyslnost pro snížení dopadů na životní prostředí a emisí COna nulu.