Kód: LC22201 | Značka: Vinařství La Ciarliana

Donna Claudia Rosè

279 Kč 329 Kč Sleva 15 %
Skladem
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Toscana IGT

Složení: 100% Sangiovese

Vůně: květinová, citrusová, ovocná

Chuť: svěží s dobrou strukturou

Barva: růžová

Můžeme doručit do:
24.7.2024
Kategorie: Růžová vína
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Sangiovese
Ročník: 2023

Růžové víno z typické toskánské odrůdy Sangiovese, které majitel vinařství pan Luigi věnoval své mamince Claudii.

Víno voňavé a přitažlivé, s tóny květinovými, ovocnými a citrusovými. Na patře svěží s dobrou strukturou.

Sběr hroznů výhradně ruční probíhá v poslední dekádě září. Následuje jemné lisování celých hroznů a řízená fermentace. Víno vyzrává 6 měsíců v nerezových tancích.

Párování s pokrmy: předkrmy, tatarský biftek (nejlépe z hovězího masa plemene Chianina), čerstvé sýry, mořské plody a korýši

Alk. 13% obj.

Objem: 750 ml 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinaři Luigi a Matteo z vinařství La CiarlianaŽivotní sen ukrytý v srdci toskánských kopečků

Toskánské vinařství La Ciarliana je sen, který začal v roce 1996, kdy pan Luigi vyrobil první láhev vína Vino Nobile di Montepulciano. Je to sen, který vzešel z obrovské vášně pro víno, kterou měli jeho otec Santo Pellegrino a dědeček Luigi už od 60. let minulého století. Sen, který bude pokračovat pod vedením syna Mattea.

Je to dlouhá historie, ryzí a autentická, ve které se snoubí znalosti, vášeň pro kvalitu, péče o půdu a respekt k přírodě. Ošetření vinic je vždy cílené a šetrné s použitím moderních neinvazivních metod. 

Vinařství La Ciarliana vyrábí elegantní, aromatická, plná a komplexní vína. Vína mají osobitý charakter a odráží se v nich mimořádnost této vinařské oblasti. Ve vínech se zrcadlí historie, kultura a tradice oblasti a důsledný respekt ke kvalitám odrůdy Sangiovese, které se v této oblasti říká Prugnolo Gentile.

Vinice Scianello, nejlepší vinice vinařství La CiarlianaVinice 'Scianello

'Scianello, nejlepší vinice vinařství La Ciarliana se rozkládá na rozloze 4 a půl hektaru v katastru toskánského města Montepulciano. Je tvořena čtyřmi různými typy půdy: vulkanický tuf, jíl, břidlice (Galestro) a červená půda (Terra rossa). Vulkanický tuf dodává vínu komplexnost, jíl svěžest a kyseliny, břidlice delikátnost a červená půda lahodnost.

Vinice 'Scianello je místem, kde zrají hrozny odrůdy Sangiovese (Prugnolo Gentile) pro výrobu nejlepšího vína vinařství La Ciarliana, a to červeného vína Vino Nobile di Montepulciano DOCG Vigna 'Scianello.

Ve víně Vino Nobile di Montepulciano DOCG Vigna ‘Scianello se promítá Luigiho nesmírná vášeň a láska pro víno. Je to jedinečné a kouzelné víno. Silné a úchvatné. Toto víno se vyrábí pouze v ročnících, které jsou označovány za mimořádné nebo výjimečné.