Kód: PE22303 | Značka: Vinařství Petra

Belvento Velarosa

279 Kč
Skladem
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Toscana IGT

Složení: 100% Grenache

Vůně: akát, vistárie, maliny, granátové jablko a pomeranč

Chuť: svěží, lahodná, ovocná, balzámová a výrazná, závěr lehce slaný

Barva: světle růžová

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Kategorie: Růžová vína
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Grenache
Ročník: 2023
Alk.: 13,0%

Grenache je čtvrtou nejpěstovanější odrůdou révy na světě. Tato odrůda v toskánské Maremmě, prosluněném a větrném kraji, dosahuje ideální zralosti pro výrobu růžových vín, která jsou plná, chutná a výrazně aromatická.

Barva je světle růžová. V nose je vůně elegantně květinová s tóny malin, granátového jablka a pomeranče. Chuť je svěží, lahodná, příjemně ovocná, voňavá.

Vinice se nachází v nadmořské výšce 50-70 m n.m. Půda je jílovito-písková, lehce vápenitá. Sklizeň bývá v první dekádě září. Po ručním přebrání hroznů ve vinici následuje krátký kontakt se slupkou, jemné lisování a fermentace v nerezových tancích za řízené teploty 16°C.

Alk. 13,0% obj.

Objem: 750 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství PetraStopy minulosti a síla přírody

Unikátní vinařství Petra se nachází v blízkosti historického města Suvereto, v kopcích řeky Cornia s výhledem na Tyrhénské moře, kde rostou obrovské korkové duby a půda je železitá.

Toto místo s ideálními podmínkami pro pěstování révy, které znali již staří Řekové a Etruskové, si oblíbila Francesca Moretti. Její ženská intuice, trpělivost a odvaha se staly základem pro ´vybudování vinařství Petra. 

Název vinařství je odvozen z italského slova pietra, což znamená kámen.

Sklepy vinařství Petra kde vyzrává nejlepší vínoPetra a velké ženy

Vinařství Petra se hlásí k odkazu Elisy Bonaparte, která byla nejen sestrou Napolena Bonaparte, ale hlavně princeznou z Piombina a Luccy a velkovévodkyní toskánskou. Elisa Bonaparte byla velkou milovnicí vína a v roce 1808 v této části Toskánska založila první vinohrady.

O 200 let později  si tuto úrodnou oblast oblíbila Francesca Moretti, která si během studijní cesty po Bordeaux zamilovala styl francouzských vín a která tyto dvě lásky propojila v projektu vinařství Petra.

Francesca na počet Elisy Bonaparte založila zahradu a vinici, které obě nesou princeznino jméno.

Sklepy vinařství PetraArchitektura

Budova vinařství byla navržena renomovaným švýcarským architektem Mario Bottou tak, aby zdobila krajinu a zároveň s ní splývala. Je to nádherné spojení formy a funkčnosti.  

Ve vinařství je vše nastaveno harmonicky. Každá jednotlivá činnost je začleněna do jedinečného stylu, který šikovně využívá darů přírody a mění je na víno. Je využíván sluneční svit, gravitace a důmyslnost pro snížení dopadů na životní prostředí a emisí COna nulu.