Kód: PE12299 | Značka: Vinařství Petra

Zingari Bianco

349 Kč
Momentálně nedostupné
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Toscana IGT

Složení: Chardonnay 60%, Trebbiano 30%, Viognier 10%

Vůně: kosatec, hloh, zelené jablko, švestka

Chuť: plná, jemné a hedvábné třísloviny

Barva: slámově žlutá

Kategorie: Bílá vína
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Viogner, Trebbiano, Chardonnay
Ročník: 2022
Alk.: 12,5%
Toto bílé víno doplňuje unikátní kolekci "supertoskánských" vín Zingari, která vznikla po světovém úspěchu červeného vína Zingari, které bylo časopisem Wine Spectator zařazeno do TOP 100 pro rok 2019 a ohodnoceno jako 29. nejlepší víno na světě. Název Zingari má původ u starého pramenu, u kterého se osvěžovali poutníci a kočovníci při své cestě po Via Aurelia, staré románské cestě vedoucí z Říma do Pisy.  Odtud také víno získalo své jméno Zingari, tedy Cikáni.
 
Umělecky ztvárněná etiketa zobrazuje vinici jako kruh a barevné odstíny symbolizují jednotlivé odrůdy.
 
Velmi voňavé bílé víno s jemnými květinovými tóny připomínajícími kosatec a hloh, které doplňují ovocné tóny zeleného jablka Granny Smith a švestek. Svěží a nenápadně odlišná chuť navozuje příjemnou pitelnost a dobrou vyváženost, jemně slaný nádech dodává vínu na šťavnatosti. Dlouhý závěr je charakterizovaných květinovými tóny a minerálním nádechem.
 
Víno zraje po dobu 4 - 5 měsíců v nerezových tancích. Poté odpočívá další 3 - 4 měsíce na lahvi.
 
Víno Zingari Bianco můžete koupit i ve zvýhodněném degustačním setu vín Zingari, který obsahuje  bílé Zingari Bianco,  růžové Zingari Rosato a červené Zingari Rosso.
 
Více o vínech Zingari se dozvíte v našem článku Výjimečné supertoskánské víno za dostupnou cenu.
 
Alk. 12,5% obj.
 
Objem: 750 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství PetraStopy minulosti a síla přírody

Unikátní vinařství Petra se nachází v blízkosti historického města Suvereto, v kopcích řeky Cornia s výhledem na Tyrhénské moře, kde rostou obrovské korkové duby a půda je železitá.

Toto místo s ideálními podmínkami pro pěstování révy, které znali již staří Řekové a Etruskové, si oblíbila Francesca Moretti. Její ženská intuice, trpělivost a odvaha se staly základem pro ´vybudování vinařství Petra. 

Název vinařství je odvozen z italského slova pietra, což znamená kámen.

Sklepy vinařství Petra kde vyzrává nejlepší vínoPetra a velké ženy

Vinařství Petra se hlásí k odkazu Elisy Bonaparte, která byla nejen sestrou Napolena Bonaparte, ale hlavně princeznou z Piombina a Luccy a velkovévodkyní toskánskou. Elisa Bonaparte byla velkou milovnicí vína a v roce 1808 v této části Toskánska založila první vinohrady.

O 200 let později  si tuto úrodnou oblast oblíbila Francesca Moretti, která si během studijní cesty po Bordeaux zamilovala styl francouzských vín a která tyto dvě lásky propojila v projektu vinařství Petra.

Francesca na počet Elisy Bonaparte založila zahradu a vinici, které obě nesou princeznino jméno.

Sklepy vinařství PetraArchitektura

Budova vinařství byla navržena renomovaným švýcarským architektem Mario Bottou tak, aby zdobila krajinu a zároveň s ní splývala. Je to nádherné spojení formy a funkčnosti.  

Ve vinařství je vše nastaveno harmonicky. Každá jednotlivá činnost je začleněna do jedinečného stylu, který šikovně využívá darů přírody a mění je na víno. Je využíván sluneční svit, gravitace a důmyslnost pro snížení dopadů na životní prostředí a emisí COna nulu.