Kód: PE12099 | Značka: Petra

Zingari Bianco 2020

349 Kč
Skladem (> 10 ks)

Toscana IGT

Složení: Chardonnay 60%, Trebbiano 30%, Viognier 10%

Vůně: kosatec, hloh, zelené jablko, švestka

Chuť: plná, jemné a hedvábné třísloviny

Barva: slámově žlutá

Můžeme doručit do:
27.10.2021
Kategorie: Bílá vína
Apelace: IGT Toscana
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Viogner, Trebbiano, Chardonnay
Ročník: 2020

Toto bílé víno doplňuje unikátní kolekci "supertoskánských" vín Zingari, která vznikla po světovém úspěchu červeného vína Zingari, které bylo časopisem Wine Spectator zařazeno do TOP 100 pro rok 2019 a ohodnoceno jako 29. nejlepší víno na světě. 

Název Zingari má původ u starého pramenu, u kterého se osvěžovali poutníci a kočovníci při své cestě po Via Aurelia, staré románské cestě vedoucí z Říma do Pisy.  Odtud také víno získalo své jméno Zingari, tedy Cikáni. Umělecky ztvárněná etiketa zobrazuje vinici jako kruh a barevné odstíny symbolizují jednotlivé odrůdy.

Velmi voňavé bílé víno s jemnými květinovými tóny připomínajícími kosatec a hloh, které doplňují ovocné tóny zeleného jablka Granny Smith a švestek. Svěží a nenápadně odlišná chuť navozuje příjemnou pitelnost a dobrou vyváženost, jemně slaný nádech dodává vínu na šťavnatosti. Dlouhý závěr je charakterizovaných květinovými tóny a minerálním nádechem.

Víno zraje po dobu 4 - 5 měsíců v nerezových tancích. Poté odpočívá další 3 - 4 měsíce na lahvi.

Alk. 12,5% obj.

Objem: 750 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství PETRA

Stopy minulosti a síla přírody

Unikátní vinařství Petra se nachází v blízkosti historického města Suvereto v kopcích Val di Cornia, kde rostou obrovské duby na železité půdě. Budova vinařství byla navržena renomovaným architektem Mario Bottou tak, aby zdobila krajinu a zároveň s ní splývala.

Réva, kterou zde v dávných dobách pěstovali Řekové a Etruskové, už byla zapomenuta. Byla potřeba prozíravost, trpělivost a zdravá míra odvahy, aby se propojily všechny úspěchy a znovu byly na trh uvedeny velké rodiny vín, která za svou diverzitu a bohatost dluží těmto kořenům.

Sluneční svit, gravitace a důmyslnost. To jsou ingredience, které zajišťují pohodu vínu i lidem, a snižují dopady na životní prostředí a emise CO2na nulu. V Petře je vše nastaveno harmonicky a každá jednotlivá činnost je začleněna do jedinečného stylu, který šikovně využívá darů přírody a mění je na víno.