Kód: PE31956 | Značka: Petra

Hebo 2019

369 Kč
Skladem (> 10 ks)

Toscana IGT

Složení: Cabernet sauvignon, Merlot, Sangiovese

Vůně: višně, borůvky, fialky, středomořské keře, mineralita

Chuť: svěží, lahodná, ovocná, delikátní s jemnými tříslovinami

Barva: zářivá rubínově červená

Můžeme doručit do:
7.12.2021
Kategorie: Červená vína
Apelace: IGT Toscana
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Merlot, Cabernet Sauvignon, Sangiovese
Ročník: 2019

Víno Hebo je nazváno podle jména starodávné etruské osady a je připomínkou historických kořenů města Suvereto. Je vyrobeno z klasický odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot a Sangiovese, odrůd, které v roce 1805 do této oblasti přinesla Elisa Bonaparte Baciocchi, princezna Piombinská a osvícená milovnice vína.

Rubínová barva je zářivá. Vůně zpočátku připomíná svěží tóny višní, fialek, borůvek, později se mění na svůdné prvky minerální a doplněné náznakem středomořských keřů. Na patře je víno strukturované a zároveň svěží, lahodné. Závěr příjemně ovocný, delikátní, lahodný, s jemnými tříslovinami.

Hrozny jsou sbírány do beden, při fermentaci jsou používány původní kvasinky a vinifikace probíhá v nerezových tancích. Víno zraje po dobu 1 roku v dubových slavonských sudech, z nichž malá část je typu barrique. Poté odpočívá dalších 6 měsíců na lahvi.

Víno dosáhlo hodnocení 91/100 na jamessuckling.com.

Alk. 14,0 % obj.

Objem: 750 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství PETRA

Stopy minulosti a síla přírody

Unikátní vinařství Petra se nachází v blízkosti historického města Suvereto v kopcích Val di Cornia, kde rostou obrovské duby na železité půdě. Budova vinařství byla navržena renomovaným architektem Mario Bottou tak, aby zdobila krajinu a zároveň s ní splývala.

Réva, kterou zde v dávných dobách pěstovali Řekové a Etruskové, už byla zapomenuta. Byla potřeba prozíravost, trpělivost a zdravá míra odvahy, aby se propojily všechny úspěchy a znovu byly na trh uvedeny velké rodiny vín, která za svou diverzitu a bohatost dluží těmto kořenům.

Sluneční svit, gravitace a důmyslnost. To jsou ingredience, které zajišťují pohodu vínu i lidem, a snižují dopady na životní prostředí a emise CO2na nulu. V Petře je vše nastaveno harmonicky a každá jednotlivá činnost je začleněna do jedinečného stylu, který šikovně využívá darů přírody a mění je na víno.