Novinka
Kód: CC41605 | Značka: Contadi Castaldi

Zèro Franciacorta DOCG 2016

699 Kč
Skladem (> 10 ks)

Franciacorta DOCG 

Složení: 50% Chardonnay, 50% Pinot Nero

Vůně: grep, černý rybíz, ořechové slupky, bobkový list a zelený tabák.

Chuť: strukturovaná a jemná. Závěr dlouhý a příjemně přetrvávající.

Barva:  sytá slámově žlutá přecházející do zlaté

Dosáž: 0  g/l 

Můžeme doručit do:
27.10.2021
Kategorie: Šumivá vína
Apelace: DOCG Franciacorta
Oblast původu: Lombardie
Odrůdové složení: Chardonnay, Pinot nero
Dosáž: 0 g/l
Ročník: 2016

Osobitá ročníková Franciacorta s nulovou dosáží (dosaggio zero) je vyrobená ze stejného poměru vybraných hroznů odrůd Chardonnay a Pinot nero. Hrozny odrůdy Pinot nero pochází z naprosto mimořádné půdy morénového původu, která dodává vínu lahodnou chuť. 

Tato velmi suchá Franciacorta má sytou slámově žlutou barvu, které se zráním přechází do zlaté. Velká přesnost chuťového obrazu, komplexní vůně s tóny grepu, černého rybízu, ořechových slupek s neobvyklými stopami bobkového listu a zeleného tabáku. V ústech strukturované, jemné. Závěr dlouhý a příjemně přetrvávající. 

Základní víno vyzrává v nerezových tancích a dobových barrique sudech po dobu 7 měsíců. Druhotná fermentace probíhá metodou Champenoise minimálně 42 měsíců od lahvování. Po odstřelení kalů (degorsáž) odpočívá dalších 6 měsíců.

Alk. 12,5% obj.

Objem: 750 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Contadi Castaldi

Tradice je dynamická a hluboce zakořeněná, stejně tak jako živá a současná.
Název vinařství je odvozen z historie oblasti Franciacorta, kdy v období středověku "contadi" byla malá území, známá pro své výjimečné zemědělské produkty, a "castaldi" byli šlechtici, kteří těmto zemím vládli.

Vinařství bylo založeno v 80. letech minulého století. Budova vinařství původně sloužila jako cihelna. Logo vinařství Contadi Castaldi znázorňuje jeden z kroků v procesu výroby šumivých vín Franciacorta, a to dlouhého zrání v lahvích vyskládaných naležato.