Kód: FA31652 | Značka: Vinařství Il Falcone

Vallín dei Ghiri

849 Kč
Skladem
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Toscana IGT

Složení: Syrah

Vůně: borůvky, švestky,  pepř, lékořice

Chuť: pláná a intenzivní, třísloviny chlapské, příjemné a hluboké

Barva: temně rubínová

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Kategorie: Červená vína
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Syrah
Ročník: 2016
Hrozny se pěstují na vinici Palazzetto, která se rozkládá kolem budovy vinařství. Zvláštní aluviální složení půdy a šťastná jihovýchodní orientace z ní činí ideálním místem pro pěstování odrůdy Syrah. Tak se získává víno silné a koncentrované s nádhernými tóny zralých červených plodů.Víno vyzrává 16 měsíců v dubových sudech typu barrique se středním vypálením. Dalších 14 měsíců vyzrává v lahvi.
Rubínová barva vína Vallín dei Ghiri je temná a hutná. V nose ucítíme tóny borůvek, švestek a nádech pepře a lékořice. V ústech ucítíme plnou a intenzivní chuť, třísloviny silné a příjemné.
 

Vhodné ke grilovanému červenému masu, zvěřině, dušenému masu, zralým a pikantním sýrům, rybě v omáčce a rybím polévkám s rajčaty.

Alk. 14,0% obj.

Objem: 750 ml 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Sklepy vinařství Il FalconeNejstarší farma v Suveretu

Il Falcone, to je více než příjemné a stylové ubytování na toskánské farmě, to je především zemědělský podnik, nejstarší v katastru městečka Suvereto.

Farma má jméno po názvu místa, na kterém se nachází a které je již od roku 1821 uvedeno na katastrálních mapách Toskánského velkovévodství, přestože jeho původ je jistě mnohem starší. Od roku 1911 je farma ve vlastnictví rodiny Petri a je řízena sestrami Paolou a Rosou společně s jejich manžely Vittoriem a Paolem.

Rozloha pozemků je 100 hektarů, z toho pouze 10 hektarů tvoří vinice a tu větší část zabírá přibližně 4 000 olivovníků. Pozemky jsou dobře chráněny před větrem, a proto se staly ideálním místem pro pěstování révy a oliv. Rodina kromě toskánských vín vyrábí také luxusní toskánský olivový olej.

 

Vinařství Il FalconePřechod na organické zemědělství

Současní majitelé se vysoce cení mnohaleté zkušenosti vlastní rodiny, která vždy byla oddaná zemědělství, a propojují staré tradice s moderními technikami, aby vyráběli ty nejlepší produkty. V roce 2019 farma začala s přeměnou způsobu hospodaření z tradičního na organické.

Ideální mikroklimatické podmínky, obrovské úsilí a péče o vinice umožňují výrobu těch nejlepších toskánských vín. Jejich červené víno Boccalupo získalo chráněnou známku DOCG Suvereto.