Kód: PE31857 | Značka: Vinařství Petra

Colle al Fico

799 Kč
Skladem
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Toscana IGT

Složení: 100% Syrah

Vůně: lesní plody, koření, lesní podrost, vanilka

Chuť: harmonická, intenzivní a plná

Barva: výrazná, zářivě rubínová

Můžeme doručit do:
23.4.2024
Kategorie: Červená vína
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Syrah
Ročník: 2018

Víno Colle al Fico je jedním z nejlepších vín vinařství Petra. Jeho název je odvozen od jména vinice, na které jsou hrozny odrůdy Syrah pěstovány.

Červené víno výrazné a zářivé rubínové barvy. Víno plné smyslných vůní, s převažujícími tóny koření, lesního podrostu, lesních plodů a stopami vanilky. Harmonická chuť v ústech nabývá intenzity a plnosti. 

Hrozny jsou sbírány ručně, následuje přebírka ve vinařství. Víno vyzrává v dubových sudech typu barrique po dobu 18 měsíců, poté odpočívá 12 měsíců v lahvi.

Víno dosáhlo hodnocení 94/100 na jamessuckling.com.

Alk. 14,0% obj.

Objem: 750 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství PetraStopy minulosti a síla přírody

Unikátní vinařství Petra se nachází v blízkosti historického města Suvereto, v kopcích řeky Cornia s výhledem na Tyrhénské moře, kde rostou obrovské korkové duby a půda je železitá.

Toto místo s ideálními podmínkami pro pěstování révy, které znali již staří Řekové a Etruskové, si oblíbila Francesca Moretti. Její ženská intuice, trpělivost a odvaha se staly základem pro ´vybudování vinařství Petra. 

Název vinařství je odvozen z italského slova pietra, což znamená kámen.

Sklepy vinařství Petra kde vyzrává nejlepší vínoPetra a velké ženy

Vinařství Petra se hlásí k odkazu Elisy Bonaparte, která byla nejen sestrou Napolena Bonaparte, ale hlavně princeznou z Piombina a Luccy a velkovévodkyní toskánskou. Elisa Bonaparte byla velkou milovnicí vína a v roce 1808 v této části Toskánska založila první vinohrady.

O 200 let později  si tuto úrodnou oblast oblíbila Francesca Moretti, která si během studijní cesty po Bordeaux zamilovala styl francouzských vín a která tyto dvě lásky propojila v projektu vinařství Petra.

Francesca na počet Elisy Bonaparte založila zahradu a vinici, které obě nesou princeznino jméno.

Sklepy vinařství PetraArchitektura

Budova vinařství byla navržena renomovaným švýcarským architektem Mario Bottou tak, aby zdobila krajinu a zároveň s ní splývala. Je to nádherné spojení formy a funkčnosti.  

Ve vinařství je vše nastaveno harmonicky. Každá jednotlivá činnost je začleněna do jedinečného stylu, který šikovně využívá darů přírody a mění je na víno. Je využíván sluneční svit, gravitace a důmyslnost pro snížení dopadů na životní prostředí a emisí COna nulu.