Kód: FA31751 | Značka: Vinařství Il Falcone

Boccalupo

599 Kč
Skladem
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Suvereto DOCG

Složení: Sangiovese, Giacomino, Cabernet Sauvignon, Merlot 

Vůně: červené plody, kůže, koření

Chuť: silná, třísloviny hedvábné, sladké a vyvážené

Barva: zářivě rubínová 

Můžeme doručit do:
28.5.2024
Kategorie: Červená vína
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Merlot, Cabernet Sauvignon, Sangiovese, Giacomino
Ročník: 2017
Na staré vinici s názvem Bocca al Lupo (Vlčí tlama) situované na svazích směrem k městečku Suvereto se rodí hrozny původních toskánských odrůd Sangiovese a raritní odrůdy Giacomino společně s mezinárodními odrůdami Cabernet Sauvignon a Merlot. Půda a expozice této předurčily tuto oblast pro pěstování révy vinné už v dobách velkovévodství Toskánského. Zde rostou hrozny, které vínu dávají obrovské přednosti a sílu intenzivních a přetrvávajících vůní.Víno vyzrává 18 měsíců v dubových sudech typu barrique se středním vypálením. Dalších 16 měsíců vyzrává v lahvi.
Víno Boccalupo se vyznačuje zářivou rubínově červenou barvou. Vůně je komplexní s tóny červených plodů, kůže a koření. V ústech je silné, se sladkými, hedvábnými a vyváženými tříslovinami. Dlouhotrvající závěr.
 

Vhodné ke grilovanému červenému masu, zvěřině, dušenému masu, zralým a pikantním sýrům.

Alk. 14,0% obj.

Objem: 750 ml 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Sklepy vinařství Il FalconeNejstarší farma v Suveretu

Il Falcone, to je více než příjemné a stylové ubytování na toskánské farmě, to je především zemědělský podnik, nejstarší v katastru městečka Suvereto.

Farma má jméno po názvu místa, na kterém se nachází a které je již od roku 1821 uvedeno na katastrálních mapách Toskánského velkovévodství, přestože jeho původ je jistě mnohem starší. Od roku 1911 je farma ve vlastnictví rodiny Petri a je řízena sestrami Paolou a Rosou společně s jejich manžely Vittoriem a Paolem.

Rozloha pozemků je 100 hektarů, z toho pouze 10 hektarů tvoří vinice a tu větší část zabírá přibližně 4 000 olivovníků. Pozemky jsou dobře chráněny před větrem, a proto se staly ideálním místem pro pěstování révy a oliv. Rodina kromě toskánských vín vyrábí také luxusní toskánský olivový olej.

 

Vinařství Il FalconePřechod na organické zemědělství

Současní majitelé se vysoce cení mnohaleté zkušenosti vlastní rodiny, která vždy byla oddaná zemědělství, a propojují staré tradice s moderními technikami, aby vyráběli ty nejlepší produkty. V roce 2019 farma začala s přeměnou způsobu hospodaření z tradičního na organické.

Ideální mikroklimatické podmínky, obrovské úsilí a péče o vinice umožňují výrobu těch nejlepších toskánských vín. Jejich červené víno Boccalupo získalo chráněnou známku DOCG Suvereto.