Kód: TE11902 | Značka: Teruzzi

Terre di Tufi 2019

379 Kč
Skladem (> 10 ks)

Toscana Bianco IGT

Složení: 40% Vernaccia di San Gimignano, 60% Trebbiano Toscano 

Vůně: intenzivní a vytrvalá, tóny ovocné a květinové

Chuť: příjemná, lahodná, komplexní a vyvážená, výrazná kyselina

Barva: slámově zlatá

 

Můžeme doručit do:
7.12.2021
Kategorie: Bílá vína
Apelace: IGT Toscana
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Vernaccia, Trebbiano
Ročník: 2019

Elegantní a okouzlující bílé víno Terre di Tufi odráží vášeň, kterou vinařství Teruzzi věnuje pěstování révy a výrobě vína. Pro svou výjimečnou kvalitu a vlastnosti je odjakživa známé jako „bílé Supertoskánské“ a je považováno za bílou verzi slavných a oceňovaných červených toskánských vín vyrobených z  původních toskánských a mezinárodních odrůd.

Vůně je intenzivní a vytrvalá. Chuť příjemná, komplexní a vyvážená. Ovocné tóny se harmonicky prolínají s tóny lehce vypáleného dřeva. Toto pozoruhodné víno je charakterizováno výraznou kyselinou a lahodností. Víno je silné, tělnaté a zároveň delikátní a je chloubou vinařství Teruzzi.

Víno Terre di Tufi se vyrábí z pečlivě vybraných hroznů odrůd Vernaccia di San Gimignano a Trebbiano. Hrozny jsou přes noc macerovány v lisu. Den po sklizni následuje jemné lisování. Fermentace probíhá za řízené teploty 16 0C v nerezových tancích. Víno zraje 8 – 9 měsíců částečně v nerezových tancích, částečně v sudech o objemu 5 hl a částečně ve dvakrát nebo třikrát použitých sudech typu barrique o objemu 225 l. Po této fázi zrání se víno smíchá a víno zraje dalších 6 měsíců v nerezových tancích za řízené teploty.

Motiv etikety vína Terre di Tufi v podobě zvláštního psa byl převzat z miniatury rukopisu uchovaného v British library. Imaginární modré zvíře s tlapami v podobě dlaní nosí atypický plášť.

Alk. 12,5% obj.

Objem: 750 ml

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Teruzzi

Manhattan středověku a Vernaccia di San Gimignano DOCG