Kód: TE12151 | Značka: Vinařství Teruzzi

Sant'Elena

469 Kč
Skladem
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Vernaccia di San Gimignano DOCG Riserva

Složení: 100% Vernaccia

Vůně: bílé květy, citrusy, mineralita

Chuť: komplexní a silná, dlouhý závěr  s mandlovými podtóny

Barva: zářivá slámově žlutá

Můžeme doručit do:
24.7.2024
Kategorie: Bílá vína
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Vernaccia
Ročník: 2021

Toto jedinečné víno se zrodilo z hroznů odrůdy Vernaccia di San Gimignano, pěstovaných exkluzivně na vinici Sant’Elena o rozloze 3 ha v místě zvaném Racciano, v nadmořské výšce 350 m n. m. s hlubokou, nesoudržnou půdou protkanou jílem. Víno přichází na trh 2 roky po sklizni, po dlouhém zrání na jemných kalech.

Víno předvádí plný potenciál odrůdy Vernaccia . V nose je intenzivní, komplexní, se širokou a vybroušenou paletou vůní. Vůně bílých květin a citrusů se perfektně spojuje s tóny minerálními, zejména pazourku, které jsou pro odrůdu typické. Aromatická komplexnost je dosažena díky dlouhému zrání na jemných kalech. Chuť je komplexní, úchvatná a silná. Chuťová harmonie pramení z plnosti a svěžího temperamentu vína. Závěr dlouhý a přetrvávající, s mandlovými tóny.

Hrozny jsou v den sklizně jemně lisovány. Fermentace probíhá ze řízené teploty 16 0C v nerezových tancích. Víno zraje 15 - 18 měsíců výhradně v nerezových tancích za řízené teploty.

Ptačí zobák, králičí uši, lidské ruce, kozí kopýtka a veverčí ocas, imaginární zvíře na etiketě vína Sant’Elena je fantazijním spojením různých zvířat. Bizarní tvor, který je výplodem fantazie nebo sarkasmu z epochy mylně vymezené tmě, tedy středověku. Postava, která vyvolávala úžas a ohromení u čtenářů ze 13. a 14. století stejně jako u milovníků vína ve století 21.

Alk. 13,5% obj.

Objem: 750 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

San GimignanoManhattan středověku 

Teruzzi vinařstvíPocta středověku

vinařství Teruzzi Vernaccia di San Gimignano DOCG