Kód: DE19107 | Značka: Vinařství Demarie

Sabbia

499 Kč
Skladem

Naturální oranžové víno

Složení:  Arneis

Vůně: broskve, meruňky, zelený čaj a heřmánek

Chuť: bohatá  a plná s nádechem zralých žlutých plodů a oříšků.

Barva: zlatožlutá s oranžovými odlesky

Můžeme doručit do:
23.4.2024
Kategorie: Bílá vína
Oblast původu: Piemont
Odrůdové složení: Arneis

Přírodní oranžové víno Sabbia je vyrobeno z místních bílé odrůdy, ale vinifikace probíhá metodou pro výrobu vín červených. Pomalá fermentace na slupkách bez kontrolované teploty s dlouhou macerací a následným zráním ve francouzských dubových sudech typu barrique.

Víno Sabbia vyniká silnou vůní s tóny broskví a zralých meruněk . Lehce kořenité s nádechem zeleného čaje a heřmánku. Chuť bohatá a silná s příjemnými tóny zralého žlutého ovoce  a oříšků. Jemný závan slaný a minerální. Víno Sabbia je přírodní, bez jakýchkoli přísad s komplexní vůni a chutí.

Písková barva tohoto vína zrcadlí oranžové barvy písečné půdy na vinici a stala se inspirací pro název vína Sabbia, tedy Písek.

Párování s pokrmy: rybí polévka, foie gras, kořeněná jídla. 

Ocenění: 92/100 na jamessuckling.com.

Alk. 13,5% obj.

Objem: 750 ml

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinobraní ve vinařství DemarieTři generace vinařů.

Rodinné vinařství Demarie se nachází ve obci Vezza d'Alba, v srdci regionu Roero v italském Piemontu. Tento malý ráj je tvořen kopci a vinicemi, krajinou, kde se střídají prudké svahy se svahy mírnými.  Vinařství založil dědeček Bartolomeo a rodina již po tři generace hospodaří na 20 hektarech sluncem zalitých vinic. Výroba vína je kombinací těžké práce, znalostí, zkušeností a opravdové vášně a lásky.

Historie vinařství začala stejně jako u jiných: byl tu muž, který dokázal rozpoznat potenciál teritoria a který se rozhodl to sdílet přes víno. Tímto mužem byl dědeček Bartolomeo, zakladatel vinařství Demarie. Bartolomeo se rozhodl investovat do vinohradu. První výsledky na sebe nenechaly čekat a do chodu vinařství se zapojil jeho syn Giovanni. Vinařství se dále rozrůstá na základech, které založil dědeček, a vinařství nyní vedou bratři Aldo a Paolo.  

Vinařství DemarieSvatyně vína, kde kouzlo získává formu.

Vinařství vyrábí vína pouze z vlastních, ručně sbíraných hroznů a tím garantuje vysokou kvalitu. Kombinace jemného lisování, fermentace za řízené teploty a zrání vín v pečlivě zvolených dřevěných sudech vylepšuje přírodní charakter hroznů a zachovává plné aroma. 

Vinařství se tudíž stalo místem inovací a zhodnocení toho, co je naučila léta zkušeností a tradičních postupů. Ve sklepě vína procházejí přerodem z moštu na výsledný produkt, zde zhmotňují se rodinné ideály a zhodnocuje těžká práce na vinici. 

Vinařství se orientuje na pěstování původních odrůd jako je Arneis, Dolcetto, Barbera a především Nebbiolo, které je základem velkých a slavných piemontských vín Barbaresco DOCG a Barolo DOCG.