Kód: DE32202 | Značka: Vinařství Demarie

Langhe Dolcetto

259 Kč
Skladem
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Langhe Dolcetto DOC

Složení: 100% Dolcetto

Vůně: příjemná, s tóny květu mandloně a fialek

Chuť: harmonická, příjemně ovocná s tóny třešní a ostružin a mandlí

Barva: intenzivní rubínově červená se zářivými odlesky a fialovými odstíny

Můžeme doručit do:
24.7.2024
Kategorie: Červená vína
Oblast původu: Piemont
Odrůdové složení: Dolcetto
Ročník: 2021

Dolcetto není sladké víno, ačkoliv jméno naznačuje opak. Název odrůdy Dolcetto je odvozen ze slova "duset", což v piemontském nářečí znamená kopeček, vyvýšenina, vršek, protože zraje na kopcích a svazích stejně jako všechny vynikající hrozny.

Suché červené víno rubínové barvy se zářivými odlesky a fialovými odstíny. Vůně je příjemná s tóny květu mandloně a fialek. Chuť je harmonická, příjemně ovocná s tóny třešní a ostružin, závěr přináší nádech mandlí.

Víno vyzrává v nerezových tancích. 

Doporučená teplota pro servírování: 15-16 °C

Párování s pokrmy: vhodné k jakémukoli jídlu, dobrý společník pro všední dny

Alk. 13,0% obj.

Objem: 750 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinobraní ve vinařství DemarieTři generace vinařů.

Rodinné vinařství Demarie se nachází ve obci Vezza d'Alba, v srdci regionu Roero v italském Piemontu. Tento malý ráj je tvořen kopci a vinicemi, krajinou, kde se střídají prudké svahy se svahy mírnými.  Vinařství založil dědeček Bartolomeo a rodina již po tři generace hospodaří na 20 hektarech sluncem zalitých vinic. Výroba vína je kombinací těžké práce, znalostí, zkušeností a opravdové vášně a lásky.

Historie vinařství začala stejně jako u jiných: byl tu muž, který dokázal rozpoznat potenciál teritoria a který se rozhodl to sdílet přes víno. Tímto mužem byl dědeček Bartolomeo, zakladatel vinařství Demarie. Bartolomeo se rozhodl investovat do vinohradu. První výsledky na sebe nenechaly čekat a do chodu vinařství se zapojil jeho syn Giovanni. Vinařství se dále rozrůstá na základech, které založil dědeček, a vinařství nyní vedou bratři Aldo a Paolo.  

Vinařství DemarieSvatyně vína, kde kouzlo získává formu.

Vinařství vyrábí vína pouze z vlastních, ručně sbíraných hroznů a tím garantuje vysokou kvalitu. Kombinace jemného lisování, fermentace za řízené teploty a zrání vín v pečlivě zvolených dřevěných sudech vylepšuje přírodní charakter hroznů a zachovává plné aroma. 

Vinařství se tudíž stalo místem inovací a zhodnocení toho, co je naučila léta zkušeností a tradičních postupů. Ve sklepě vína procházejí přerodem z moštu na výsledný produkt, zde zhmotňují se rodinné ideály a zhodnocuje těžká práce na vinici. 

Vinařství se orientuje na pěstování původních odrůd jako je Arneis, Dolcetto, Barbera a především Nebbiolo, které je základem velkých a slavných piemontských vín Barbaresco DOCG a Barolo DOCG.