Kód: FA32101 | Značka: Vinařství Il Falcone

Falcorosso

379 Kč
Skladem
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Toscana IGT

Složení: 100% Sangiovese 

Vůně: třešně, ostružiny, maliny, fialky

Chuť: příjemná, plná, svěží, harmonická

Barva: zářivě rubínová

Můžeme doručit do:
24.7.2024
Kategorie: Červená vína
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Sangiovese
Ročník: 2021

Hrozny odrůdy Sangiovese zrají na staré vinici Piantoni situované severozápadně od vinařství. Zvláštní složení půdy tvořené převážně jílovitou břidlicí ji předurčuje pro pěstování typické toskánské odrůdy Sangiovese.

Toto červené víno vyzrává dlouhých 20 měsíců v betonových tancích o objemu 25 - 30 hl. Poté odpočívá další 4 měsíce v lahvi.

 Víno Falcorosso se představuje zářivou rubínově červenou barvou. Vůně je dlouho trvající s tóny třešní, ostružin, malin a fialek. Chuť je příjemná, s jemnými tříslovinami. Na patře je harmonické, plné a svěží. 

Vhodné k salámům, středně vyzrálým sýrům, předkrmům i hlavním jídlům z červeného i bílého masa nebo zvěřiny nebo k rybě v rajčatové omáčce.

Alk. 13,5% obj.

Objem: 750 ml 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Sklepy vinařství Il FalconeNejstarší farma v Suveretu

Il Falcone, to je více než příjemné a stylové ubytování na toskánské farmě, to je především zemědělský podnik, nejstarší v katastru městečka Suvereto.

Farma má jméno po názvu místa, na kterém se nachází a které je již od roku 1821 uvedeno na katastrálních mapách Toskánského velkovévodství, přestože jeho původ je jistě mnohem starší. Od roku 1911 je farma ve vlastnictví rodiny Petri a je řízena sestrami Paolou a Rosou společně s jejich manžely Vittoriem a Paolem.

Rozloha pozemků je 100 hektarů, z toho pouze 10 hektarů tvoří vinice a tu větší část zabírá přibližně 4 000 olivovníků. Pozemky jsou dobře chráněny před větrem, a proto se staly ideálním místem pro pěstování révy a oliv. Rodina kromě toskánských vín vyrábí také luxusní toskánský olivový olej.

 

Vinařství Il FalconePřechod na organické zemědělství

Současní majitelé se vysoce cení mnohaleté zkušenosti vlastní rodiny, která vždy byla oddaná zemědělství, a propojují staré tradice s moderními technikami, aby vyráběli ty nejlepší produkty. V roce 2019 farma začala s přeměnou způsobu hospodaření z tradičního na organické.

Ideální mikroklimatické podmínky, obrovské úsilí a péče o vinice umožňují výrobu těch nejlepších toskánských vín. Jejich červené víno Boccalupo získalo chráněnou známku DOCG Suvereto.