Kód: FA12202 | Značka: Vinařství Il Falcone

Falcobianco

349 Kč
Vyprodáno
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Toscana IGT

Složení: 100% Vermentino

Vůně: květiny, broskve, jablka, blumy

Chuť: příjemná, lahodná, minerální a vyvážená

Barva: slámově žlutá se zelenkavými odlesky

Kategorie: Bílá vína
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Vermentino
Kat. dle zbytkového cukru: suché
Ročník: 2022

Vinice s názvem Bella Vista (= Krásná vyhlídka) má ideální podmínky pro pěstování bílých odrůd, především odrůdy Vermentino. Odrůda Vermentino je odrůda typická pro přímořské oblasti Toskánska.

Toto bílé víno slámově žluté barvy se zelenkavými odlesky vyniká zajímavými květinovými tóny a výraznou svěžestí. V nose ucítíte tóny broskví, jablek a bílých blum. Chuť je příjemná, lahodná, minerální a vyvážená.

Vhodné k pokrmům z ryb a čerstvým sýrům.

Alk. 12,5% obj.

Objem: 750 ml 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Sklepy vinařství Il FalconeNejstarší farma v Suveretu

Il Falcone, to je více než příjemné a stylové ubytování na toskánské farmě, to je především zemědělský podnik, nejstarší v katastru městečka Suvereto.

Farma má jméno po názvu místa, na kterém se nachází a které je již od roku 1821 uvedeno na katastrálních mapách Toskánského velkovévodství, přestože jeho původ je jistě mnohem starší. Od roku 1911 je farma ve vlastnictví rodiny Petri a je řízena sestrami Paolou a Rosou společně s jejich manžely Vittoriem a Paolem.

Rozloha pozemků je 100 hektarů, z toho pouze 10 hektarů tvoří vinice a tu větší část zabírá přibližně 4 000 olivovníků. Pozemky jsou dobře chráněny před větrem, a proto se staly ideálním místem pro pěstování révy a oliv. Rodina kromě toskánských vín vyrábí také luxusní toskánský olivový olej.

 

Vinařství Il FalconePřechod na organické zemědělství

Současní majitelé se vysoce cení mnohaleté zkušenosti vlastní rodiny, která vždy byla oddaná zemědělství, a propojují staré tradice s moderními technikami, aby vyráběli ty nejlepší produkty. V roce 2019 farma začala s přeměnou způsobu hospodaření z tradičního na organické.

Ideální mikroklimatické podmínky, obrovské úsilí a péče o vinice umožňují výrobu těch nejlepších toskánských vín. Jejich červené víno Boccalupo získalo chráněnou známku DOCG Suvereto.