Kód: BU12203 BU12103 Zvolte variantu | Značka: Vinařství Bulichella

Tuscanio Bianco

399 Kč
Momentálně nedostupné Vyprodáno Zvolte variantu
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Costa Toscana IGT

Složení: 100% Vermentino

Vůně: žluté a exotické ovoce, vanilka

Chuť: lahodná, svěží, vyvážená a dlouhá

Barva: slámově žlutá

Kategorie: Bílá vína
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Vermentino
Certifikace: BIO
Kat. dle zbytkového cukru: suché
Ročník: 2021
Alk.: 13,5%

Bílé bio víno Tuscanio je typickým středomořským vínem. Čisté Vermentino, které spojuje ovocné aroma se strukturou, a tím opěvuje potenciál země. Jeho lahodnost odráží blízkost pobřeží. Od moře vanoucí větry v noci ochlazují vinice, což se pozitivně promítá do chuti vína.

Organické víno slámově žluté barvy s tóny žlutých plodů a exotického ovoce a nádechem vanilky. Chuť je lahodná, svěží, vyvážená a dlouhá.

Hrozny jsou sbírány ručně časně ráno a jsou ochlazeny hned po příjezdu do vinařství, aby se uchoval jejich aromatický potenciál. Po pečlivé probírce jsou celé hrozny pomalu a jemně listovány s maximální ochranou před oxidací. Alkoholová fermentace probíhá při řízené teplotě 16- 18°C. Víno zraje na kalech v nerezových tancích po dobu 6 měsíců.

Párování s pokrmy: předkrmy, pokrmy z ryb.

Alk. 13,0% obj.

Objem: 750 ml

Tuscanio-bianco-golosaria

Bílé víno Tuscanio Bianco, ročník 2021 bylo italským gastronomickým průvodcem Il Golosario vybráno mezi nejlepších 100 italských vín Top Hundred 2023 "novinka" !

"Il Tuscanio nasce da uve vermentino in purezza ha colore paglierino brillante, al naso frutta secca, noce, mandorla, E' molto intenso e si apre in bocca con una freschezza di mandorla e una chiusura che vira sul sapido."

"Víno Tuscanio vzniká výhradně z hroznů odrůdy Vermentino, má zářivě slámovou barvu, v nose ucítíme sušené ovoce, ořechy a mandle. Je velmi intenzivní a v ústech se otvírá se svěžestí mandlí a závěr jej navrací k lahodnosti."

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství BulichellaVíno vyráběné s láskou a vášní

Vína z vinařství Bulichella jsou uměleckým dílem, které se znovu rok co rok rodí díky lásce, vášni a troše dobrodružného ducha úzké skupiny profesionálů, kteří spojují své síly, aby mohl vzniknout kvalitní a osobitý produkt. 

Vína Bulichella jsou vyráběna v bio kvalitě s vysokým respektem k místní přírodě. Půda nikdy nebyla zamořena cizorodými látkami, což se příznivě promítá do kvality, chuti a přírodního charakteru vín. 

 

cantina-miyakawaHideyuki Miyakawa

Zakladatelem vinařství je pan Hideyuki Miyakawa z japonského Maebashi, který v roce 1960 podnikl na motorce cestu kolem světa. Hideyuki se v Itálii zamiloval nejen do této krásné země, ale také do nádherné Italky Marisy, kterou si vzal za ženu a v Itálii zůstal.

Hideyuki a Marisa se vzali v roce 1962 a žili v Turíně, kde Hideyuki pracoval v oboru designu osobních automobilů.   

 

Vinice BulichellaHistorie vinařství Bulichella

Farma Bulichella vznikla v roce 1983, kdy se 4 rodiny rozhodly žít pospolu tradičním italským způsobem, jehož základní buňkou je rodina.

Začali se zemědělskou výrobou pro vlastní potřebu, která se vyznačovala respektem k přírodě a okolnímu prostředí a postupně získávali nové zkušenosti. To bylo základem pro budoucí, čistě organického hospodaření.

V roce 1999 se rodina pana Hideyuki stala výlučným vlastníkem farmy a započala nové projekty.