Kód: DE32103 | Značka: Vinařství Demarie

Barbera d'Alba Superiore

329 Kč
Skladem
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Barbera d'Alba DOC Superiore 

Složení: 100% Barbera

Vůně: švestky, ostružiny, koření

Chuť: plná, harmonická, svěží, voňavá, s tóny švestek, ostružin a třešní

Barva: zářivá rubínově červená 

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Kategorie: Červená vína
Oblast původu: Piemont
Odrůdové složení: Barbera
Certifikace: Biovíno
Ročník: 2020

Barbera je víno, které výborně reprezentuje piemontského vinaře, který je tvrdohlavý, umíněný, silný, mlčenlivý zároveň slušný. Odrůda Barbera je velice stará, jeho původ sahá do období před rokem 1000. 

Červené víno zářivě rubínové barvy. Intenzivní ovocnou vůni připomínající švestky a ostružiny doplňují tóny koření. Chuť je plná, harmonická, svěží, voňavá, přetrvávající s tóny švestek, ostružin a třešní.

Víno vyzrává ve velkých sudech po dobu min. 4 měsíců.

Doporučená teplota pro servírování: 16 °C

Párování s pokrmy: vhodné k jakémukoli jídlu, zejména k předkrmům, grilovaným nebo pečeným červeným masům a středně vyzrálým sýrům.

Alk. 13,5% obj.

Objem: 750 ml 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinobraní ve vinařství DemarieTři generace vinařů.

Rodinné vinařství Demarie se nachází ve obci Vezza d'Alba, v srdci regionu Roero v italském Piemontu. Tento malý ráj je tvořen kopci a vinicemi, krajinou, kde se střídají prudké svahy se svahy mírnými.  Vinařství založil dědeček Bartolomeo a rodina již po tři generace hospodaří na 20 hektarech sluncem zalitých vinic. Výroba vína je kombinací těžké práce, znalostí, zkušeností a opravdové vášně a lásky.

Historie vinařství začala stejně jako u jiných: byl tu muž, který dokázal rozpoznat potenciál teritoria a který se rozhodl to sdílet přes víno. Tímto mužem byl dědeček Bartolomeo, zakladatel vinařství Demarie. Bartolomeo se rozhodl investovat do vinohradu. První výsledky na sebe nenechaly čekat a do chodu vinařství se zapojil jeho syn Giovanni. Vinařství se dále rozrůstá na základech, které založil dědeček, a vinařství nyní vedou bratři Aldo a Paolo.  

Vinařství DemarieSvatyně vína, kde kouzlo získává formu.

Vinařství vyrábí vína pouze z vlastních, ručně sbíraných hroznů a tím garantuje vysokou kvalitu. Kombinace jemného lisování, fermentace za řízené teploty a zrání vín v pečlivě zvolených dřevěných sudech vylepšuje přírodní charakter hroznů a zachovává plné aroma. 

Vinařství se tudíž stalo místem inovací a zhodnocení toho, co je naučila léta zkušeností a tradičních postupů. Ve sklepě vína procházejí přerodem z moštu na výsledný produkt, zde zhmotňují se rodinné ideály a zhodnocuje těžká práce na vinici. 

Vinařství se orientuje na pěstování původních odrůd jako je Arneis, Dolcetto, Barbera a především Nebbiolo, které je základem velkých a slavných piemontských vín Barbaresco DOCG a Barolo DOCG.