Kód: PE32256 | Značka: Vinařství Petra

Hebo

389 Kč
Skladem
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Toscana IGT

Složení: Cabernet Sauvignon 50%, Merlot 40%, Sangiovese 10%

Vůně: višně, borůvky, fialky, středomořské keře, mineralita

Chuť: svěží, lahodná, ovocná, delikátní s jemnými tříslovinami

Barva: zářivá rubínově červená

Můžeme doručit do:
28.5.2024
Kategorie: Červená vína
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Merlot, Cabernet Sauvignon, Sangiovese
Ročník: 2022
Alk.: 14,0%

Víno Hebo je pojmenováno podle názvu starodávné etruské osady a je připomínkou historických kořenů města Suvereto. Je vyrobeno z klasických odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot a Sangiovese, odrůd, které v roce 1805 do této oblasti přinesla Elisa Bonaparte Baciocchi, princezna Piombinská a osvícená milovnice vína.

Rubínová barva je zářivá. Vůně zpočátku připomíná svěží tóny višní, fialek, borůvek, později se mění na svůdné prvky minerální a doplněné náznakem středomořských keřů. Na patře je víno strukturované a zároveň svěží, lahodné. Závěr příjemně ovocný, delikátní, lahodný, s jemnými tříslovinami.

Hrozny jsou sbírány do beden, při fermentaci jsou používány původní kvasinky a vinifikace probíhá v nerezových tancích. Víno zraje po dobu 1 roku v dubových slavonských sudech, z nichž malá část je typu barrique. Poté odpočívá dalších 6 měsíců na lahvi.

Víno dosáhlo hodnocení 91/100 na jamessuckling.com.

O tomto víně se můžete dozvědět více také na streamu Petr Holec živě #124.

Alk. 14,0 % obj.

Objem: 750 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství PetraStopy minulosti a síla přírody

Unikátní vinařství Petra se nachází v blízkosti historického města Suvereto, v kopcích řeky Cornia s výhledem na Tyrhénské moře, kde rostou obrovské korkové duby a půda je železitá.

Toto místo s ideálními podmínkami pro pěstování révy, které znali již staří Řekové a Etruskové, si oblíbila Francesca Moretti. Její ženská intuice, trpělivost a odvaha se staly základem pro ´vybudování vinařství Petra. 

Název vinařství je odvozen z italského slova pietra, což znamená kámen.

Sklepy vinařství Petra kde vyzrává nejlepší vínoPetra a velké ženy

Vinařství Petra se hlásí k odkazu Elisy Bonaparte, která byla nejen sestrou Napolena Bonaparte, ale hlavně princeznou z Piombina a Luccy a velkovévodkyní toskánskou. Elisa Bonaparte byla velkou milovnicí vína a v roce 1808 v této části Toskánska založila první vinohrady.

O 200 let později  si tuto úrodnou oblast oblíbila Francesca Moretti, která si během studijní cesty po Bordeaux zamilovala styl francouzských vín a která tyto dvě lásky propojila v projektu vinařství Petra.

Francesca na počet Elisy Bonaparte založila zahradu a vinici, které obě nesou princeznino jméno.

Sklepy vinařství PetraArchitektura

Budova vinařství byla navržena renomovaným švýcarským architektem Mario Bottou tak, aby zdobila krajinu a zároveň s ní splývala. Je to nádherné spojení formy a funkčnosti.  

Ve vinařství je vše nastaveno harmonicky. Každá jednotlivá činnost je začleněna do jedinečného stylu, který šikovně využívá darů přírody a mění je na víno. Je využíván sluneční svit, gravitace a důmyslnost pro snížení dopadů na životní prostředí a emisí COna nulu.