Kód: DS23911 | Značka: Vinařství Santa Barbara

Degustační sada vín z Primitivo a Negroamaro

1 449 Kč 1 664 Kč Sleva 12 %
Skladem

Degustační set vín z jihoitalských odrůd Primitivo a Negroamaro

Poznejte slunce jihu Itálie! Ochutnejte a prozkoumejte rozdíly mezi robustním Primitivem a sametovým Negroamarem. Naše degustační sety vás zavedou do teplých vinic jižní Itálie, kde se rodí vína plná vášně a slunce. Staňte se znalcem těchto oblíbených jihoitalských odrůd.

Můžeme doručit do:
28.5.2024
Kategorie: Degustační sety

Degustační set obsahuje tato vína:

✔ Růžové víno Rosato Santa Barbara Salento IGT

✔ Růžové víno Capirussu Primitivo Rosato Salento IGT

✔ Červené víno Primitivo Santa Barbara Salento IGT 

✔ Červené víno Negroamaro Santa Barbara Salento IGT 

✔ Červené víno Capirussu Primitivo Salento IGT 

✔ Červené víno Capirussu Negroamaro Salento IGT 

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Santa Barbara3 generace rodiny Giorgiani

Rodina Giorgiani už po 3 generace vede toto prestižní vinařství, které se nachází na italském poloostrově Salento, samotném podpatku italské boty.

Vinaři, kteří dokonale rozumí révě a hroznům, se tomuto řemeslu věnují už po několik desetiletí s obrovskou vášní. Investují svůj čas a energii, aby vyrobili to nejkvalitnější víno. Milují svou práci, respektují tradice a přitom neopomíjejí měnící se chutě zákazníků a původní místní odrůdy jako je Primitivo nebo Negroamaro s citem doplňují o vybrané odrůdy mezinárodní, kterým se na prosluněném a bohatém jihu Apulie výborně daří a mohou tak odhalit svůj mimořádný potenciál.

 

Sestry BenazzoliOtec Pietro a jeho dcery

Hlavou vinařství Santa Barbara je otec Pietro Giorgiani, president společnosti a enolog, který si oblíbil již téměř zapomenutou místní odrůdu Susumanielo, zušlechtil ji a vyladil její vinifikaci.

Nyní otci již po více než desetiletí pomáhají jeho dvě dcery, Maria Rosaria a Marcella.  Přinesly do vinařství svěží vítr a nové nápady a vytvořily moderní a atraktivní kolekci vín Capirussu. Jméno kolekce Capirussu znamená ´klobouk a je vzpomínkou na dědečka, který bez klobouku nikdy nevyšel ven.

V roce 1982 Luigi Veronelli, slavný a věhlasný italský degustátor, zařadil vinařství Santa Barbara společně s dalšími dvěma z oblasti Apulie do katalogu nejlepších světových vín.