V termínu od 18.6. do 4.7. 2022 bude provoz e-shopu Italvino omezen a může docházet k menšímu zpoždění v doručování. V tomto období prosím využívejte dopravu kurýrem Messenger. 

Můj první pokus o blog, aneb Mamma Mia!

Vychutnávám si červené víno
Už i na mě došlo. Rozhodla jsem se psát blog. Námětů je spousta: italská vína, vinaři, návštěvy vinařství, degustace, Itálie, italština, zážitky z cest po Itálii, rady na cestu…
 

Ale jak začít?

Mamma Mia! Super titulek pro první příspěvek!

A jak jsem na něj přišla?
Právě totiž ochutnávám jeden ze vzorků, úžasné červené toskánské víno, které jsem přivezla z poslední cesty po Itálii, a vybavily se mi vzpomínky na setkání s vinařkou, která toto víno vyrobila. Tato svérázná a osobitá dáma totiž silně připomínala Meryl Streep v jedinečném filmu Mamma Mia, a to jak vzhledem, tak i charakterem postavy. Vinařka samorostlá a rázná, která prodala svou prestižní veterinární ambulanci ve Florencii a odjela na toskánský venkov zachraňovat dědictví po předcích a už u vína zůstala. Ježíšmariá, to je ženská!

 Ve vinařství

„Ježíšmarjá“ se neříká, tedy alespoň ne v Itálii, jak jsem byla poučena učitelkou, když jsem tento zlidovělý český výrok použila při lekci italštiny. A jsme zpátky u „Mamma mia!“

Takže až pojedete do Itálie, české „ježíšmarjá“ nechte doma a stylově používejte italské Mamma mia!

Arrivederci

u dalšího příspěvku.

PS. Jezevčice se jmenuje Zoe a je jediným zvířetem, o které se vinařka / veterinářka dnes stará:-).

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení