Kód: PE12302 | Značka: Vinařství Petra

Belvento Viognier

279 Kč
Skladem
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Toscana IGT

Složení: 100% Viognier

Vůně: balzámová, květinová, levandule, květ černého bezu, meduňka, šalvěj, cedr, bílý meloun, papája a moruše

Chuť: jemná, smyslná, lahodná, vyvážená, elegantní

Barva: výrazná a zářivá slámově žlutá

Můžeme doručit do:
28.5.2024
Kategorie: Bílá vína
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Viogner
Kat. dle zbytkového cukru: suché
Ročník: 2022
Alk.: 12,5%

V této části toskánské oblasti Maremma se odrůdě Viognier daří díky mineralitě půdy, která se vyznačuje kompaktními vápencovými svahy s rovnoměrným sklonem. Vítr a vyhřátá půda podporují ideální zrání hroznů, které jsou drobné, pevné a křupavé. Dlouhé léto, charakterizované téměř konstantní teplotou a větry vanoucími od moře, přivádí hrozny do plné zralosti.

Slámově žlutá barva je výrazná a zářivá. Nos odkrývá celistvý obraz směřovaný k svěžesti tónů balzámových a květinových. Vůně levandule, květu černého bezu, meduňky a šalvěje předcházejí masitějším vjemům cedru, bílého melounu, papáji a moruše. Chuť je jemná a smyslná, lahodnost vyvážená, čerstvost krásně vystavená a elegantní tělo. Závěr „mořský“ s koncem balzámovým a lahodným.

Vinice se nachází v nadmořské výšce 50-70 m n.m. Půda je jílovito-písková, lehce vápenitá. Po ručním sběru, který bývá v první zářijové dekádě, jsou hrozny v malých boxech o maximální hmotnosti 15 kg převezeny do vinařství, kde jsou znovu přebírány. Po jemném lisování probíhá fermentace v nerezových tancích za řízené teploty 16 °C.

Bílé víno Belvento Viognier můžete zakoupit výhodněji v degustačním setu Toskánsko na začátek.

Alk. 12,5% obj.

Objem: 750 ml

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství PetraStopy minulosti a síla přírody

Unikátní vinařství Petra se nachází v blízkosti historického města Suvereto, v kopcích řeky Cornia s výhledem na Tyrhénské moře, kde rostou obrovské korkové duby a půda je železitá.

Toto místo s ideálními podmínkami pro pěstování révy, které znali již staří Řekové a Etruskové, si oblíbila Francesca Moretti. Její ženská intuice, trpělivost a odvaha se staly základem pro ´vybudování vinařství Petra. 

Název vinařství je odvozen z italského slova pietra, což znamená kámen.

Sklepy vinařství Petra kde vyzrává nejlepší vínoPetra a velké ženy

Vinařství Petra se hlásí k odkazu Elisy Bonaparte, která byla nejen sestrou Napolena Bonaparte, ale hlavně princeznou z Piombina a Luccy a velkovévodkyní toskánskou. Elisa Bonaparte byla velkou milovnicí vína a v roce 1808 v této části Toskánska založila první vinohrady.

O 200 let později  si tuto úrodnou oblast oblíbila Francesca Moretti, která si během studijní cesty po Bordeaux zamilovala styl francouzských vín a která tyto dvě lásky propojila v projektu vinařství Petra.

Francesca na počet Elisy Bonaparte založila zahradu a vinici, které obě nesou princeznino jméno.

Sklepy vinařství PetraArchitektura

Budova vinařství byla navržena renomovaným švýcarským architektem Mario Bottou tak, aby zdobila krajinu a zároveň s ní splývala. Je to nádherné spojení formy a funkčnosti.  

Ve vinařství je vše nastaveno harmonicky. Každá jednotlivá činnost je začleněna do jedinečného stylu, který šikovně využívá darů přírody a mění je na víno. Je využíván sluneční svit, gravitace a důmyslnost pro snížení dopadů na životní prostředí a emisí COna nulu.