Kód: PE12002 | Značka: Petra

Belvento Viognier 2020

269 Kč
Skladem (> 10 ks)

Toscana IGT

Složení: 100% Viognier

Vůně: balzámová, květinová, levandule, květ černého bezu, meduňka, šalvěj, cedr, bílý meloun, papája a moruše

Chuť: jemná, smyslná, lahodná, vyvážená, elegantní

Barva: výrazná a zářivá slámově žlutá

Můžeme doručit do:
27.10.2021
Kategorie: Bílá vína
Apelace: IGT Toscana
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Viogner
Ročník: 2020

V této části toskánské oblasti Maremma se odrůdě Viognier daří díky mineralitě půdy, která se vyznačuje kompaktními vápencovými svahy s rovnoměrným sklonem. Vítr a vyhřátá půda podporují ideální zrání hroznů, které jsou drobné, pevné a křupavé. Dlouhé léto, charakterizované téměř konstantní teplotou a větry vanoucími od moře, přivádí hrozny do plné zralosti.

Slámově žlutá barva je výrazná a zářivá. Nos odkrývá celistvý obraz směřovaný k svěžesti tónů balzámových a květinových. Vůně levandule, květu černého bezu, meduňky a šalvěje předcházejí masitějším vjemům cedru, bílého melounu, papáji a moruše. Chuť je jemná a smyslná, lahodnost vyvážená, čerstvost krásně vystavená a elegantní tělo. Závěr „mořský“ s koncem balzámovým a lahodným.

Vinice se nachází v nadmořské výšce 50-70 m n.m. Půda je jílovito-písková, lehce vápenitá. Po ručním sběru, který bývá v první zářijové dekádě, jsou hrozny v malých boxech o maximální hmotnosti 15 kg převezeny do vinařství, kde jsou znovu přebírány. Po jemném lisování probíhá fermentace v nerezových tancích za řízené teploty 16 °C.

Alk. 13,0% obj.

Objem: 750 ml

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství PETRA

Stopy minulosti a síla přírody

Unikátní vinařství Petra se nachází v blízkosti historického města Suvereto v kopcích Val di Cornia, kde rostou obrovské duby na železité půdě. Budova vinařství byla navržena renomovaným architektem Mario Bottou tak, aby zdobila krajinu a zároveň s ní splývala.

Réva, kterou zde v dávných dobách pěstovali Řekové a Etruskové, už byla zapomenuta. Byla potřeba prozíravost, trpělivost a zdravá míra odvahy, aby se propojily všechny úspěchy a znovu byly na trh uvedeny velké rodiny vín, která za svou diverzitu a bohatost dluží těmto kořenům.

Sluneční svit, gravitace a důmyslnost. To jsou ingredience, které zajišťují pohodu vínu i lidem, a snižují dopady na životní prostředí a emise CO2na nulu. V Petře je vše nastaveno harmonicky a každá jednotlivá činnost je začleněna do jedinečného stylu, který šikovně využívá darů přírody a mění je na víno.