Kód: BT32051 | Značka: Vinařství Bonotto delle Tezze

Barabane Carmenère

359 Kč
Skladem
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Veneto IGT

Složení: 100% Carmenere

Vůně: tmavé plody, rukola, papriky, koření, toast

Chuť: lahodná, sladké třísloviny

Barva : intenzivní rubínově červená

Můžeme doručit do:
24.7.2024
Kategorie: Červená vína
Oblast původu: Benátsko
Odrůdové složení: Carmenere
Kat. dle zbytkového cukru: suché
Alk.: 13,0%

Červené víno získalo své jméno po názvu malé vinice, kde rostou hrozny pro výrobu tohoto zajímavého vína. Vinice je obklopena akáty, habry a černým bezem a na jižní straně je ohraničená vodním kanálem řeky Piave. 

V nose ucítíme vůni charakteristickou pro odrůdy Carmenere,kde převažují tóny ostružin a borůvek, nádech rukoly a paprik, tóny koření a toastu. Víno je příjemně vyzrálé s jemnými a sladkými tříslovinami. Závěr lahodný.

Sběr hroznů probíhá koncem srpna a ručně jsou vybírány ty nejlepší hrozny. Macerace na slupkách probíhá v nerezových tancích po dobu 15 dnů. V nerezových tancích je víno dále vinifikováno a koncem zimy se přesouvá z části do slavonských dubových sudů a a z části do francouzských dubových sudů typu barrique, kde zraje dalších 18 měsíců.

Víno doporučujeme podávat při teplotě 16 - 18 0C.

 Alk. 13,0% obj.

Objem: 750 ml 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Bonotto delle TezzeRodinná historie více než 600 let

Rodina Bonotto je po staletí spojena s místem Tezze di Piave a vesnicemi ležícími mezi městy Conegliano a Oderzo na levém břehu řeky Piave. Je to oblast, která je na severu ohraničena kopcovitou krajinou vinařské oblasti Prosecco a vrcholky Dolomit a na jihu mořem a Benátkami.

Historie rodiny Bonotto je v lokalitě Tezze dokumentována od roku 1420. Celé generace rodiny Bonotto pracovaly v oblasti zemědělství a později i vinařství. A nejen to.  Členové rodiny aktivně přispívali k rozvoji oblasti a měli významnou roli v Benátské republice, přinesli první inovace v pěstování révy vinné a byli u zrodu Vinařské školy v Coneglianu.


Sklepy vinařství Bonotto delle TezzeDědictví historie a moderní současnost

Vinné sklepy se nacházejí ve dvou patrech bývalé stodoly. Horní patro bylo dříve využíváno jako sýpka a také pro pěstování bource morušového pro výrobu hedvábí. Nyní slouží pro sušení hroznů pro výrobu sladkých vín typu Passito.

Ve dvou sálech na spodním patře jsou umístěny dřevěné sudy, ve kterých víno vyzrává.

Na historickou budovu navazuje moderní sklep vyprojektovaný architektem Toni Follinou z Trevisa. Tyto sklepy byly vybrány jako ideální místo pro vinifikaci a zrání vín. V nich lze využít maximálního potenciálu odrůd, které rodina pěstuje.