Kód: PE31853 | Značka: Petra

Quercegobbe 2018

799 Kč
Skladem (7 ks)

Toscana IGT

Složení: 100% Merlot

Vůně: borůvky, maliny, višně, švestky, myrta, rozmarýn a lékořice

Chuť: bohatá a plná, jemná, třísloviny zakulacené, hedvábné, dlouhá dochuť

Barva: velmi plná, rubínově červená

Můžeme doručit do:
27.10.2021
Kategorie: Červená vína
Apelace: IGT Toscana
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Merlot
Ročník: 2018

Víno Quercegobbe nese jméno vinice, na které  se pěstují hrozny pro jeho výrobu. Vinice Quercegobbe se nachází na ideálním místě, na hranici středomořských křovin, na větrem ovívaných svazích s výhledem na moře. Podloží v oblasti Val di Cornia se více než podobá jílovité půdě ve francouzské vinařské oblasti Pomerol, královně Merlotu.

Barva je rubínová, velmi plná. Úchvatná,  zpočátku ovocná vůně s převažujícími tóny borůvek, malin, višní a švestek, je následována středomořskými prvky myrty, rozmarýnu a lékořice. Tělo plné, bohaté, lahodné, třísloviny jemné. 

Fermentace probíhá ve velkých dubových sudech, vyzrávání po dobu 15 měsíců částečně v nových 600 litrových sudech a částečně v sudech typu barrique. Následně odpočívá 10 měsíců v lahvi.

Víno dosáhlo hodnocení 94/100 na jamessuckling.com.

Alk. 14,5% obj.

Objem: 750 ml

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství PETRA

Stopy minulosti a síla přírody

Unikátní vinařství Petra se nachází v blízkosti historického města Suvereto v kopcích Val di Cornia, kde rostou obrovské duby na železité půdě. Budova vinařství byla navržena renomovaným architektem Mario Bottou tak, aby zdobila krajinu a zároveň s ní splývala.

Réva, kterou zde v dávných dobách pěstovali Řekové a Etruskové, už byla zapomenuta. Byla potřeba prozíravost, trpělivost a zdravá míra odvahy, aby se propojily všechny úspěchy a znovu byly na trh uvedeny velké rodiny vín, která za svou diverzitu a bohatost dluží těmto kořenům.

Sluneční svit, gravitace a důmyslnost. To jsou ingredience, které zajišťují pohodu vínu i lidem, a snižují dopady na životní prostředí a emise CO2na nulu. V Petře je vše nastaveno harmonicky a každá jednotlivá činnost je začleněna do jedinečného stylu, který šikovně využívá darů přírody a mění je na víno.