Kód: ME20501 | Značka: Mercurio

Extra panenský olivový olej Mercurio 1 l

529 Kč
Skladem (> 10 ks)

Špičkový toskánský extra panenský za studena lisovaný olivový olej kategorie superiore.

Noblesní vůně a typická chuť dělají z tohoto ušlechtilého olivového oleje jemnou a delikátní přísadu pro jakékoli kuchyňské použití.

Balení: láhev 1 litr 

Můžeme doručit do:
27.10.2021
Kategorie: Olivový olej

Rodinná farma Mercurio používá pro výrobu oleje pouze ty nejlepší olivy z vlastního olivového sadu na svazích Montepattoni. Sběr oliv probíhá v říjnu a listopadu. Olej lisují ihned po sklizni ve vlastním mlýně nazvaném Vecchio Mulino výhradně pomocí mechanických postupů.

Nutriční hodnoty ve 100 g produktu:

Obsah mono nenasycených mastných kyselin: 75,95 g 

Množství polynenasycených mastných kyselin: 7,52 g

Obsah nasycených mastných kyselin : 14,9 g

Energetická hodnota: 3762 kJ

Olivový olej účinky:

Olivový olej má mnoho léčivých účinků a obsahuje řadu tělu prospěšných látek. Najdeme v něm antioxidanty v podobě vitaminů A, D, E a K. Je zdrojem draslíku, vápníku, hořčíku i železa. Obsahuje fenoly, které jsou užitečné pro práci s cholesterolem. Velmi podstatným přínosem konzumace olivového oleje je přísun nenasycených mastných kyselin. 

Olivový olej skladování:

Olivový olej uchovávejte v tmavé místnosti při teplotě do 23 0C, chraňte před přímým slunečním zářením, přístupem vzduchu a před vysokými nebo příliš nízkými teplotami. 

Olivový olej 1l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Toskánsko, olivy, olej, tradice.

Rodina vlastní olivový sad o rozloze 8 hektarů, kde se už více než jedno století pěstují olivovníky, drahocenné a ušlechtilé, stálezelené stromy, z jejichž plodů Franca a Claudio lisují extra panenský olivový olej. Lisování probíhá v jejich vlastní lisovně zvané Vecchio Mulino, která se nachází v blízkém městě Venturina a jejíž budova původně sloužila jako mlýn na obilí.

Farma Mercurio začala extra panenský olivový olej vyrábět již před válkou. Byl to Frančin dědeček, který koupil pozemky na svazích v blízkosti středověkého městečka Campiglia Marittima s výhledem na ostrov Elba a který za pomoci velkého počtu pracovníků začal pěstovat olivy a vyrábět z nich olej. Na těžkou práci používali dobytek. Pak farmu převzal Frančin otec, který zlepšil výrobu tohoto delikátního produktu. Nyní v rodinné tradici, započaté před více než stoletím, pokračuji Franca, její manžel Claudio a jejich děti.