Novinka

Extra panenský olivový olej Mercurio 1 l

Špičkový toskánský extra panenský za studena lisovaný olivový olej kategorie superiore.

Noblesní vůně a typická chuť dělají z tohoto ušlechtilého olivového oleje jemnou a delikátní přísadu pro jakékoli kuchyňské použití.

Balení: láhev 1 litr 


  • 460 Kč bez DPH
  • (> 10 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 24.9.2020
529 Kč
Kategorie: Olivový olej
 

Rodinná farma Mercurio používá pro výrobu oleje pouze ty nejlepší olivy z vlastního olivového sadu na svazích Montepattoni. Sběr oliv probíhá v říjnu a listopadu. Olej lisují ihned po sklizni ve vlastním mlýně nazvaném Vecchio Mulino výhradně pomocí mechanických postupů.

Nutriční hodnoty ve 100 g produktu:

Obsah mono nenasycených mastných kyselin: 75,95 g 

Množství polynenasycených mastných kyselin: 7,52 g

Obsah nasycených mastných kyselin : 14,9 g

Energetická hodnota: 3762 kJ

 

Olivový olej uchovávejte v tmavé místnosti při teplotě do 23 0C, chraňte před přímým slunečním zářením, přístupem vzduchu a před vysokými nebo příliš nízkými teplotami. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Toskánsko, olivy, olej, tradice.

Rodina vlastní olivový sad o rozloze 8 hektarů, kde se už více než jedno století pěstují olivovníky, drahocenné a ušlechtilé, stálezelené stromy, z jejichž plodů Franca a Claudio lisují extra panenský olivový olej. Lisování probíhá v jejich vlastní lisovně zvané Vecchio Mulino, která se nachází v blízkém městě Venturina a jejíž budova původně sloužila jako mlýn na obilí.

Farma Mercurio začala extra panenský olivový olej vyrábět již před válkou. Byl to Frančin dědeček, který koupil pozemky na svazích v blízkosti středověkého městečka Campiglia Marittima s výhledem na ostrov Elba a který za pomoci velkého počtu pracovníků začal pěstovat olivy a vyrábět z nich olej. Na těžkou práci používali dobytek. Pak farmu převzal Frančin otec, který zlepšil výrobu tohoto delikátního produktu. Nyní v rodinné tradici, započaté před více než stoletím, pokračuji Franca, její manžel Claudio a jejich děti.

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.