Kód: BM12303 | Značka: Vinařství Borgo Macereto

Doppiosenso

449 Kč
Skladem
Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Toscana IGT 

Složení: Sauvignon Blanc, Viognier, Manzoni bianco

Vůně: květinová

Chuť: bílá broskev, angrešt, limetka

Barva: zářivá světle žlutá

Můžeme doručit do:
24.7.2024
Kategorie: Vína
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Viogner, Manzoni Bianco, Sauvignon
Certifikace: BIO
Kat. dle zbytkového cukru: suché
Ročník: 2023

Bílé víno Doppiosenso (Dvojí smysl) se zrodilo v srdci Toskánska.  Toto bílé víno je mistrovským dílem vyrobeným z nejlepších hroznů odrůd Sauvignon Blanc, Viognier a Manzoni bianco, které se snoubí do jedinečného nápoje, jež vás okouzlí svou intenzivní květinovou vůní.

Víno Doppiosenso s jeho jiskřivě žlutým odstínem, s svěžími kyselinami. Na patře se rozvine komplexní paleta chutí, kterým dominuje bílá broskev, doplněná o šťavnatý angrešt a svěží tóny limetky. 

Etiketa vína Doppiosenso je jako plátno, na kterém se rozprostírá umělecké dílo. Je to výtvor, který vzdává hold kresbám Francesca Nesi, mistra pera a štětce, jehož práce jsou oslavou toskánské krajiny. Každý tah jeho ruky je jako pohlazení po krajině, která se pyšní zelenými pahorky a rozkvetlými vinicemi.

Nesiho díla jsou oknem do světa, kde se snoubí realita s fantazií, kde každý strom, každá linie horizontu vypráví příběh starý tisíce let. Na etiketě Doppiosenso se tyto příběhy oživují, přenášejíce vás do světa, kde se čas zastavil, aby vám umožnil vychutnat si každý detail snové toskánské krajiny, kterou Nesi tak mistrovsky zachytil.

Doporučená teplota pro servírování: 10-12° C

Párování s pokrmy: předkrmy, ryby

Alk. 12,5% obj. 

Objem: 750 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Borgo-Macereto-webPoznejte aroma Chianti Rufina

Farma Borgo Macereto se rozprostírá na 20 hektarech v idylické krajině mezi Mugellem a Valdisieve v obci Dicomano. Z celkové rozlohy je 6 hektarů věnováno vinicím, 3 hektary olivovým hájům a zbytek pozemku tvoří louky a listnaté lesy.

Vinařská činnost byla zahájena v roce 2014, kdy rodina Foscarini získala majetek a rozhodla se revitalizovat vinice, obnovit původní 3 hektary vysazené odrůdami Sangiovese a Gamay a v roce 2016 rozšířit sortiment o nové šlechtěné odrůdy Pinot Noir.

K nim byly přidány vybrané aromatické bílé odrůdy, jako jsou Riesling, Manzoni Bianco, Moscato, Sauvignon Blanc a Viognier, které přispívají k originalitě, svěžesti a eleganci vín, a samozřejmě Sangiovese, nezbytné pro charakteristickou produkci vín Chianti Rufina, která je s touto oblastí neodmyslitelně spojena.

Borgo-Macereto-vinice-webTradiční produkce, ekologická a kvalitní vína

Od počátku bylo cílem vinařství produkovat prvotřídní vína z ekologického zemědělství, která odpovídají nejvyšším standardům označení DOCG a IGT. Pěstební metody zahrnují vedení vinné révy Cordon a Guyot, s optimální hustotou výsadby, která sice zajišťuje nízký výnos na keř, ale zároveň vysokou kvalitu hroznů.

Vinařství Borgo Macereto se neustále věnuje zlepšování kvality svých vín a propagaci autentické toskánské odrůdy Sangiovese, která je pevně spjata s regionem. Současně se věnuje inovacím a rozvoji nových produktů, přičemž neustále zdokonaluje techniky fermentace a zrání vín.