Kód: CC51506 | Značka: Vinařství Contadi Castaldi

Pinònero Natura Franciacorta DOCG Riserva

999 Kč
Skladem

Franciacorta DOCG 

Složení: 100% Pinot Nero

Vůně: citrusy, růžový grep, lesní jahoda, bílé květy, limetka, akátový med a zelené oregano

Chuť: křupaná, ovocná a svěží s tóny planě rostoucích citrusů

Barva:  slámově žlutá s oranžovými odlesky, jemné a přetrvávající bublinky

Ročník: 2015

Dosáž: 0  g/l 

Balení: designový dárkový box

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Kategorie: Šumivá vína
Oblast původu: Lombardie
Odrůdové složení: Pinot nero
Dárkové balení: designový box
Dosáž: 0 g/l
Ročník: 2015
Bílá ročníková Franciacorta Riserva stylu blanc de noir (bílé víno z modrých hroznů) je vyrobena pouze z modrých hroznů odrůdy Pinot Nero (= Pinot Noir, u nás známé jako Rulanské modré) a jako jediné víno vinařství Contadi Castaldi porušuje základní pravidlo používat hrozny odrůdy Chardonnay. 
 

Tato luxusní Franciacorta  má slámově žlutou barvu s jemnými oranžovými odlesky. Bublinky jemné a přetrvávající. Buket je velice široký: citrusy, růžový grep, lesní jahoda, bílé květy, limetka, akátový med a zelené oregano. Na patře je víno křupané, ovocné a svěží s tóny planě rostoucích citrusů.

Základní víno vyzrává v nerezových tancích a dubových barrique sudech po dobu 7 měsíců. Druhotná fermentace probíhá metodou Champenoise (přírodní kvašení v lahvi) dlouhých 60 měsíců od lahvování. Po odstřelení kalů odpočívá další 6 měsíců.

Víno je dodáváno v luxusním dárkovém boxu.

O šumivých vínech Franciacorta DOCG se dozvíte v článku na našem blogu: Franciacorta DOCG, šumivý luxus z Itálie.

Alk. 12,5% obj.

Objem: 750 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Tunely ve vinařství Contadi CastaldiTradice dynamická a hluboce zakořeněná, stejně tak jako živá a současná.

Název vinařství Contadi Castaldi je odvozen z historie oblasti Franciacorta, kdy v období středověku "contadi" byla malá území, známá pro své výjimečné zemědělské produkty, a "castaldi" byli šlechtici, kteří těmto zemím vládli.

Vinařství bylo založeno v 80. letech minulého století. Budova vinařství původně sloužila jako cihelna. Její obrovské prostory a dlouhé tunely, ve kterých byly kdysi páleny cihly, se staly vynikajícím místem pro vyzrávání šumivých vín Franciacorta DOCG. 

Logo vinařství Contadi CastaldiLogo vinařství Contadi Castaldi

Logo vinařství Contadi Castaldi znázorňuje jeden z kroků v procesu výroby šumivých vín Franciacorta, a to dlouhého zrání v lahvích vyskládaných naležato.

Když se podíváte na láhve vína vyrovnané uvnitř tunelů za účelem zrání, kulatý symbol zřelelně zobrazuje dna láhví s víny Franciacorta, zatímco druhý znak představuje tvar prázdného místa mezi vyskládanými lahvemi. Tato kombinace dvou znaků se odkazuje na dvě jména v názvu vinařství a také se představuje výhody přirozeného a pomalého vytváření CO2 v láhvích, které umožňují docílení jemného a trvalého perlení a hlubokých a bohatých odstínů chuti.