Novinka
Kód: CC51605 | Značka: Contadi Castaldi

Zèro Franciacorta DOCG 2016 v dárkovém boxu

749 Kč
Skladem (> 10 ks)

Franciacorta DOCG 

Složení: 50% Chardonnay, 50% Pinot Nero

Vůně: grep, černý rybíz, ořechové slupky, bobkový list a zelený tabák.

Chuť: strukturovaná a jemná. Závěr dlouhý a příjemně přetrvávající.

Barva:  sytá slámově žlutá přecházející do zlaté

Dosáž: 0  g/l 

Balení: designový dárkový box

Můžeme doručit do:
27.10.2021
Kategorie: Šumivá vína
Apelace: DOCG Franciacorta
Oblast původu: Lombardie
Odrůdové složení: Chardonnay, Pinot nero
Dárkové balení: designový box
Dosáž: 0 g/l
Ročník: 2016

Osobitá ročníková Franciacorta s nulovou dosáží (dosaggio zero) je vyrobená ze stejného poměru vybraných hroznů odrůd Chardonnay a Pinot nero. Hrozny odrůdy Pinot nero pochází z naprosto mimořádné půdy morénového původu, která dodává vínu lahodnou chuť. Víno je dodáváno v luxusní designovém dárkovém boxu. 

Tato velmi suchá Franciacorta má sytou slámově žlutou barvu, které se zráním přechází do zlaté. Velká přesnost chuťového obrazu, komplexní vůně s tóny grepu, černého rybízu, ořechových slupek s neobvyklými stopami bobkového listu a zeleného tabáku. V ústech strukturované, jemné. Závěr dlouhý a příjemně přetrvávající. 

Základní víno vyzrává v nerezových tancích a dobových barrique sudech po dobu 7 měsíců. Druhotná fermentace probíhá metodou Champenoise minimálně 42 měsíců od lahvování. Po odstřelení kalů (degorsáž) odpočívá dalších 6 měsíců.

Alk. 12,5% obj.

Objem: 750 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Contadi Castaldi

Tradice je dynamická a hluboce zakořeněná, stejně tak jako živá a současná.
Název vinařství je odvozen z historie oblasti Franciacorta, kdy v období středověku "contadi" byla malá území, známá pro své výjimečné zemědělské produkty, a "castaldi" byli šlechtici, kteří těmto zemím vládli.

Vinařství bylo založeno v 80. letech minulého století. Budova vinařství původně sloužila jako cihelna. Logo vinařství Contadi Castaldi znázorňuje jeden z kroků v procesu výroby šumivých vín Franciacorta, a to dlouhého zrání v lahvích vyskládaných naležato.