Kód: PE31752 | Značka: Petra

Petra 2017

1 499 Kč
Skladem (6 ks)

Toscana IGT

Složení: 70% Cabernet Sauvignon, 30% Merlot

Vůně: intenzivní a plná, lesní ovoce, višně, středomořské keře, máta, rozmarýn, tabák a pepř

Chuť: okázalá, plná a elegantní, strukturovaná a silná, třísloviny sametové a aristokraticky lahodné

Barva: rubínově červená s granátovými odlesky

Můžeme doručit do:
7.12.2021
Kategorie: Červená vína
Apelace: IGT Toscana
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Merlot, Cabernet Sauvignon
Ročník: 2017

Víno je nejlepší červené víno vinařství Petra, je jeho symbolem a  nese jeho jméno. Víno Petra vypráví starodávné příběhy novými slovy. Hrozny jsou pěstovány na vápenité půdě s vyváženým podílem jílu a kamenitého terénu, což je ideální půda pro odrůdy Cabernet Sauvignon a Merlot.

Červené víno rubínové barvy s granátovými odlesky. Intenzivní, velmi bohatá a silná vůně charakterizovaná tóny lesního ovoce, višní, středomořských keřů, s přitažlivými podtóny máty, rozmarýnu, pepře a tabáku. Chuť je okázalá, plná a elegantní, silná, perfektně vyvážená a výrazná. Třísloviny sametové a dobře zakomponované do svěží a aristokraticky lahodné linky. Dlouhá ucelená dochuť s kořenitým a balzámovým závěrem.

Hrozny jsou přepravovány v bedýnkách, fermentace je prováděna přirozeně za použití původních kvasinek a vinifikace probíhá ve velkých dubových sudech o objemu 100 hl. Víno vyzrává ve středně vypálených sudech typu barrique po dobu 18 měsíců. A po stejně dlouho dobu odpočívá v láhvi, než je připraveno na expedici.

Alk. 14,5% obj.

Objem: 750 ml

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství PETRA

Stopy minulosti a síla přírody

Unikátní vinařství Petra se nachází v blízkosti historického města Suvereto v kopcích Val di Cornia, kde rostou obrovské duby na železité půdě. Budova vinařství byla navržena renomovaným architektem Mario Bottou tak, aby zdobila krajinu a zároveň s ní splývala.

Réva, kterou zde v dávných dobách pěstovali Řekové a Etruskové, už byla zapomenuta. Byla potřeba prozíravost, trpělivost a zdravá míra odvahy, aby se propojily všechny úspěchy a znovu byly na trh uvedeny velké rodiny vín, která za svou diverzitu a bohatost dluží těmto kořenům.

Sluneční svit, gravitace a důmyslnost. To jsou ingredience, které zajišťují pohodu vínu i lidem, a snižují dopady na životní prostředí a emise CO2na nulu. V Petře je vše nastaveno harmonicky a každá jednotlivá činnost je začleněna do jedinečného stylu, který šikovně využívá darů přírody a mění je na víno.