Kód: BE31901 | Značka: Benazzoli

Dafne 2019

199 Kč
Skladem (> 10 ks)

Bardolino DOC

Složení: 80% Corvina, 20% Rondinella

Vůně: růže, měsíček, třešně, lesní jahody, pepř

Chuť: delikátní, příjemné, svěží

Barva: zářivě rubínová s fialovými odlesky

 

Můžeme doručit do:
27.10.2021
Kategorie: Červená vína
Apelace: DOC Bardolino
Oblast původu: Benátsko
Odrůdové složení: Corvina, Rondinella
Ročník: 2019

Vína apelace Bardolino patří mezi nejznámější italská červená vína.

Víno Dafne se podobá dívce nebo mladé ženě, která má chuť se velkolepě bavit, ale stále má strach vzdát se své bezstarostnosti. Aktivní a dynamická, odhodlaná, plná radosti.

Červené víno zářivé rubínově barvy s fialovými odlesky. V nose ucítíme tóny červené růže, měsíčku, zralých červených třešní, sladkých lesních jahod a závan černého pepře. Na patře je delikátní, příjemné, svěží s jemnými tříslovinami.

Vinice se nachází na východním břehu jezera Garda, v kopcovitém terénu s převládajícím štěrkovým podložím morénového původu. Sběr hroznů probíhá ručně. Po pečlivém vytřídění jsou hrozny šetrně lisovány a následuje fermentace v nerezovém tanku s macerací slupek 5 – 6 dnů. Víno vyzrává  v nerezových tancích po dobu 5 měsíců.

Doporučená teplota pro servírování: 12-14°C

Párování s pokrmy: lehké víno ke všem pokrmům, výborně doprovází předkrmy, bílá masa a sýry. Doporučeno vyzkoušet se sladkovodními rybami.

Alk. 12,5% obj.

Objem: 750 ml

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Benazzoli

Dvě sestry, stejná vášeň, stejné kořeny, stejná cesta.

Historie vinařství začíná v údolí řeky Adiže, v oblasti Trentino, kde rodina po několik generací s nadšením pěstuje révu. V sedmdesátých letech dědeček Vittorio zakoupil půdu v provincii Benátsko, ve vinařské oblasti Bardolino. Oblast Bardolino se rozprostírá mezi východním břehem jezera Garda a morénovými svahy, v typicky středomořském prostředí, kde jedinečné mírné mikroklima vytváří perfektní podmínky pro pěstování révy a olivovníků.

V roce 2006 se součástí vinařství staly dcery Claudia, která vystudovala enologii, a Giulia, která vystudovala zemědělství. Claudia a Giulia založily v roce 2009 novou značku „Benazzoli“, která začala lahvováním pečlivě vybraných vlastních vín.

Jejich filozofií je navrátit vínům chuť země, odkud pocházejí, držet se tradic a léty prověřených znalostí, ty rozšiřovat o inovace a udržovat stejného ducha, stejnou chuť po dokonalosti a vášeň pro víno, které má svůj charakter.