Kód: PE31857 | Značka: Petra

Colle al Fico 2018

799 Kč
Skladem (> 10 ks)

Toscana IGT

Složení: 100% Syrah

Vůně: lesní plody, koření, lesní podrost, vanilka

Chuť: harmonická, intenzivní a plná

Barva: výrazná, zářivě rubínová

Můžeme doručit do:
7.12.2021
Kategorie: Červená vína
Apelace: IGT Toscana
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Syrah
Ročník: 2018

Víno Colle al Fico je jedním z nejlepších vín vinařství Petra. Jeho název je odvozen od jména vinice, na které jsou hrozny odrůdy Syrah pěstovány.

Červené víno výrazné a zářivé rubínové barvy. Víno plné smyslných vůní, s převažujícími tóny koření, lesního podrostu, lesních plodů a stopami vanilky. Harmonická chuť v ústech nabývá intenzity a plnosti. 

Hrozny jsou sbírány ručně, následuje přebírka ve vinařství. Víno vyzrává v dubových sudech typu barrique po dobu 18 měsíců, poté odpočívá 12 měsíců v lahvi.

Víno dosáhlo hodnocení 94/100 na jamessuckling.com.

Alk. 14,0% obj.

Objem: 750 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství PETRA

Stopy minulosti a síla přírody

Unikátní vinařství Petra se nachází v blízkosti historického města Suvereto v kopcích Val di Cornia, kde rostou obrovské duby na železité půdě. Budova vinařství byla navržena renomovaným architektem Mario Bottou tak, aby zdobila krajinu a zároveň s ní splývala.

Réva, kterou zde v dávných dobách pěstovali Řekové a Etruskové, už byla zapomenuta. Byla potřeba prozíravost, trpělivost a zdravá míra odvahy, aby se propojily všechny úspěchy a znovu byly na trh uvedeny velké rodiny vín, která za svou diverzitu a bohatost dluží těmto kořenům.

Sluneční svit, gravitace a důmyslnost. To jsou ingredience, které zajišťují pohodu vínu i lidem, a snižují dopady na životní prostředí a emise CO2na nulu. V Petře je vše nastaveno harmonicky a každá jednotlivá činnost je začleněna do jedinečného stylu, který šikovně využívá darů přírody a mění je na víno.