Vytvořte si svůj zákaznický účet (registraci do eshopu) a získejte 200 Kč na váš první nákup a další klubové výhody Klubu Italvino.
Vyprodáno
Kód: BU31552 | Značka: Vinařství Bulichella

Coldipietrerosse 2015

999 Kč
Vyprodáno

Suvereto DOCG

Složení: Cabernet,  Merlot, Petit Verdot

Vůně: výrazná, červené ovoce, červený rybíz, borůvky, kakao a tabák. 

Chuť: plná, jemné a elegantní třísloviny, dochuť dlouhá a komplexní

Barva: živá, intenzivně rubínová

Kategorie: Červená vína
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Petit Verdot
Produkt ekologického zemědělství: Biovíno
Ročník: 2015
Položka byla vyprodána…

Víno Coldipietrerosse je symbolem vinařství Bulichella. Poprvé bylo vyrobeno v roce 2000. Název vína je inspirován červenou barvou půdy a kamenů, které tvoří podloží vinice.

Bio víno intenzivní a živé rubínové barvy. Vůně je výrazná s tóny červeného ovoce, červeného rybízu, borůvek, lesa, kakaa a tabáku. Chuť je plná, s jemnými a elegantními tříslovinami a dlouhou a komplexní dochutí.

Víno dosáhlo hodnocení 93/100 na jamessuckling.com.

Pro víno Coldipietrerosse jsou vybírány pouze zdravé a perfektně vyzrálé hrozny. Sklízí se ručně a hrozny jsou transportovány v malých bedýnkách, aby se nepoškodily. Fermentace probíhá v nerezových tancích za teploty 24 - 28°C, Následuje macerování na slupkách po dobu 20 – 25 dnů. Víno zraje v dubových sudech 18 – 22 měsíců. Zrání na láhvi dalších 12 měsíců.

Párování s pokrmy: zvěřina, červené maso, sýry, masové pokrmy a těstoviny.

Alk. 15,0% obj.

Objem lahve: 750 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství BulichellaVíno vyráběné s láskou a vášní

Vína z vinařství Bulichella jsou uměleckým dílem, které se znovu rok co rok rodí díky lásce, vášni a troše dobrodružného ducha úzké skupiny profesionálů, kteří spojují své síly, aby mohl vzniknout kvalitní a osobitý produkt. 

Vína Bulichella jsou vyráběna v bio kvalitě s vysokým respektem k místní přírodě. Půda nikdy nebyla zamořena cizorodými látkami, což se příznivě promítá do kvality, chuti a přírodního charakteru vín. 

 

cantina-miyakawaHideyuki Miyakawa

Zakladatelem vinařství je pan Hideyuki Miyakawa z japonského Maebashi, který v roce 1960 podnikl na motorce cestu kolem světa. Hideyuki se v Itálii zamiloval nejen do této krásné země, ale také do nádherné Italky Marisy, kterou si vzal za ženu a v Itálii zůstal.

Hideyuki a Marisa se vzali v roce 1962 a žili v Turíně, kde Hideyuki pracoval v oboru designu osobních automobilů.   

 

Vinice BulichellaHistorie vinařství Bulichella

Farma Bulichella vznikla v roce 1983, kdy se 4 rodiny rozhodly žít pospolu tradičním italským způsobem, jehož základní buňkou je rodina.

Začali se zemědělskou výrobou pro vlastní potřebu, která se vyznačovala respektem k přírodě a okolnímu prostředí a postupně získávali nové zkušenosti. To bylo základem pro budoucí, čistě organického hospodaření.

V roce 1999 se rodina pana Hideyuki stala výlučným vlastníkem farmy a započala nové projekty.