Poslední kusy Doprodej
Kód: BU31552 | Značka: Bulichella

Coldipietrerosse 2015

999 Kč
Skladem (1 ks)

Suvereto DOCG

Složení: Cabernet,  Merlot, Petit Verdot

Vůně: výrazná, červené ovoce, červený rybíz, borůvky, kakao a tabák. 

Chuť: plná, jemné a elegantní třísloviny, dochuť dlouhá a komplexní

Barva: živá, intenzivně rubínová

Můžeme doručit do:
29.9.2021
Kategorie: Červená vína
Apelace: DOCG Suvereto
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Petit Verdot
Produkt ekologického zemědělství: Biovíno
Ročník: 2015

Víno Coldipietrerosse je symbolem vinařství Bulichella. Poprvé bylo vyrobeno v roce 2000. Název vína je inspirován červenou barvou půdy a kamenů, které tvoří podloží vinice.

Bio víno intenzivní a živé rubínové barvy. Vůně je výrazná s tóny červeného ovoce, červeného rybízu, borůvek, lesa, kakaa a tabáku. Chuť je plná, s jemnými a elegantními tříslovinami a dlouhou a komplexní dochutí.

Víno dosáhlo hodnocení 93/100 na jamessuckling.com.

Pro víno Coldipietrerosse jsou vybírány pouze zdravé a perfektně vyzrálé hrozny. Sklízí se ručně a hrozny jsou transportovány v malých bedýnkách, aby se nepoškodily. Fermentace probíhá v nerezových tancích za teploty 24 - 28°C, Následuje macerování na slupkách po dobu 20 – 25 dnů. Víno zraje v dubových sudech 18 – 22 měsíců. Zrání na láhvi dalších 12 měsíců.

Párování s pokrmy: zvěřina, červené maso, sýry, masové pokrmy a těstoviny.

Alk. 15,0% obj.

Objem lahve: 750 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Bulichella

Víno vyráběné s láskou a vášní

Vína z vinařství Bulichella jsou uměleckým dílem, které se znovu rok co rok rodí díky lásce, vášni a troše dobrodružného ducha úzké skupiny profesionálů, kteří spojují své síly, aby mohl vzniknout kvalitní a osobitý produkt.

Práce technologů je doplněna paletou znaků charakteristických pro tuto část Toskánska: šumění slaného větru, vinice orientované ke slunci, suché a velmi slunečné mikroklima od dubna do pozdního srpna, a dále bohatost minerální solí v půdě, která nikdy nebyla ošetřována chemicky.

Vína Bulichella jsou vyráběna v bio kvalitě s vysokým respektem k místní přírodě. Půda nikdy nebyla zamořena cizorodými látkami, což se příznivě promítá do kvality, chuti a přírodního charakteru vín. Vinařství se pyšní bio certifikaci ICEA.