Kód: PE21904 | Značka: Petra

Belvento Velarosa 2019

269 Kč
Skladem (> 10 ks)

Toscana IGT

Složení: 100% Grenache

Vůně: akát, vistárie, maliny, granátové jablko a pomeranč

Chuť: svěží, lahodná, ovocná, balzámová a výrazná, závěr slaný

Barva: světle růžová

 

Můžeme doručit do:
29.9.2021
Kategorie: Růžová vína
Apelace: IGT Toscana
Oblast původu: Toskánsko
Odrůdové složení: Grenache
Ročník: 2020

Grenache je čtvrtou nejpěstovanější odrůdou révy na světě. Tato odrůda v toskánské Maremmě, prosluněném a větrném kraji, dosahuje ideální zralosti pro výrobu růžových vín, která jsou plná, chutná a výrazně aromatická.

Barva je světle růžová. V nose je vůně elegantně květinová s tóny malin, granátového jablka a pomeranče. Chuť je svěží, lahodná, příjemně ovocná, voňavá.

Vinice se nachází v nadmořské výšce 50-70 m n.m. Půda je jílovito-písková, lehce vápenitá. Sklizeň bývá v první dekádě září. Po ručním přebrání hroznů ve vinici následuje krátký kontakt se slupkou, jemné lisování a fermentace v nerezových tancích za řízené teploty 16°C.

Alk. 13,0% obj.

Objem: 750 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství PETRA

Stopy minulosti a síla přírody

Unikátní vinařství Petra se nachází v blízkosti historického města Suvereto v kopcích Val di Cornia, kde rostou obrovské duby na železité půdě. Budova vinařství byla navržena renomovaným architektem Mario Bottou tak, aby zdobila krajinu a zároveň s ní splývala.

Réva, kterou zde v dávných dobách pěstovali Řekové a Etruskové, už byla zapomenuta. Byla potřeba prozíravost, trpělivost a zdravá míra odvahy, aby se propojily všechny úspěchy a znovu byly na trh uvedeny velké rodiny vín, která za svou diverzitu a bohatost dluží těmto kořenům.

Sluneční svit, gravitace a důmyslnost. To jsou ingredience, které zajišťují pohodu vínu i lidem, a snižují dopady na životní prostředí a emise CO2na nulu. V Petře je vše nastaveno harmonicky a každá jednotlivá činnost je začleněna do jedinečného stylu, který šikovně využívá darů přírody a mění je na víno.