Vytvořte si svůj zákaznický účet (registraci do eshopu) a získejte 200 Kč na váš první nákup a další klubové výhody Klubu Italvino.
Poslední kusy Doprodej
Kód: OP30051 | Značka: Vinařství Villa San Pietro

Amarone della Valpolicella Classico Riserva 2000

Neohodnoceno
2 139 Kč
Skladem

Amarone della Valpolicella DOCG Riserva

Složení: 75% Corvina, 25% Rondinella

Vůně: zralé ovoce, višně

Chuť: delikátní, plná a vyvážená

Barva: rubínově červená s granátovými odlesky

Můžeme doručit do:
8.2.2023
Kategorie: Červená vína
Oblast původu: Benátsko
Odrůdové složení: Corvina, Rondinella

Červené víno Amarone della Valpolicella Riserva Classico 2000 se řadí mezi nejlepší italská červená vína. 

Víno intenzivní rubínově červenou barvu s granátovými odlesky. Je oblíbené pro svou tělnatost a výrazné vůně zralého ovoce, zejména višní.

Po ručním sběru se hrozny nechávají seschnout přibližně po dobu 120 dnů. Poté jsou hrozny lisovány, následuje macerace a fermentace, která trvá přibližně 30 dní.

Víno vyzrává 30 měsíců ve francouzských sudech typu barrique a dalších 6 měsíců v nerezových tancích. 

Víno doporučujeme podávat při teplotě 18 - 20 0C.

Vhodné k červenému masu, zvěřině a starým sýrů.

Možno archivovat až 25 let od ročníku sklizně.

Alk. 16% obj.

Objem: 750 ml

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Villa San PietroModerní vinařství v srdci Valpolicella

Vinařství Villa San Pietro zapustilo kořeny v oblasti Valpolicella Classica,  v budově s původním názvem Villa Magni, jejíž historie sahá až do roku 1800. Budova byla postavena z materiálů typických pro tuto oblast a byla vhodně zakomponována na místní kopcovité krajiny. Mladá vinařka Ilaria Accordini původní budovu kompletně  zrekonstruovala a kromě provozu vinařství zde plánuje i hotel.

Vinařství Villa San Pietro je úzce spjato s vinařstvím Onepiò, které se nachází ve vinařské oblasti Lugana poblíž města Sirmione del Garda a které bylo prvním velkým projektem vinařky Ilarie Accordini.

 

Vinařství Villa San PietroPříchuť Valpolicella

Vinařství Villa San Pietro Winery vyrábí špičková vína z hroznů sbíraných ručně a pečlivě vybíraných. Každé víno má svou jedinečnost, která odráží charakter místa, půdy a samotného výrobního procesu. Vinice jsou z velké části orientovány na jihovýchod. Vína charakterizuje dobrá struktura, nádech koření a tóny balzámové. 

Ve vinařství Villa San Pietro se kombinují tradiční postupy, jako je ruční sběr hroznů a vyzrávání vína v malých francouzských dubových sudech, s moderními technologiemi. Vinařství Villa San Pietro je například jedním z prvních vinařství v oblasti Valpolicella, která používají na výrobu vína betonové nádrže.

.