Kód: BE11903 | Značka: Benazzoli

Agata 2019

199 Kč
Skladem (> 10 ks)

Pinot Grigio delle Venezie DOC

Složení: 100% Pinot grigio

Vůně: bylinky, luční květy a zelené jablko

Chuť: jemná, plná energie, žluté jablko, šalvěj, citrusy

Barva: slámově žlutá se zlatavými odlesky

 

 

Můžeme doručit do:
27.10.2021
Kategorie: Bílá vína
Apelace: Pinot Grigio delle Venezie DOC
Oblast původu: Benátsko
Odrůdové složení: Pinot grigio
Ročník: 2019

Víno Agata připomíná okouzlující dospělou ženu s nádhernou a pozitivní povahou, vzdělanou dámu milující cestování, často o samotě, s batohem plným snů.

Víno z odrůdy Pinot Grigio (neboli Rulanské šedé) slámově žluté barvy se zlatavými odlesky. Ze začátku ucítíte tóny bílého kamene, které se postupně mění v aromatické tóny bylinek, sladkých lučních květů a zeleného jablka. Na patře je delikátní a plné energie, s chutí citrusů, šalvěje a dužiny žlutého jablka.

Vinice se nachází na východním břehu jezera Garda, v kopcovitém terénu s převládajícím štěrkovým podložím morénového původu. Sběr hroznů probíhá ručně. Po pečlivém vytřídění jsou hrozny šetrně lisovány a následuje fermentace za řízené teploty. Víno vyzrává na kvasinkách v nerezových tancích.

Doporučená teplota pro servírování: 10-12°C

Párování s pokrmy: vhodné k lehkým předkrmům, sušené šunce, bílému masu, sladkovodním rybám a korýšům.

Alk. 13% obj.

Objem: 750 ml

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Benazzoli

Dvě sestry, stejná vášeň, stejné kořeny, stejná cesta.

Historie vinařství začíná v údolí řeky Adiže, v oblasti Trentino, kde rodina po několik generací s nadšením pěstuje révu. V sedmdesátých letech dědeček Vittorio zakoupil půdu v provincii Benátsko, ve vinařské oblasti Bardolino. Oblast Bardolino se rozprostírá mezi východním břehem jezera Garda a morénovými svahy, v typicky středomořském prostředí, kde jedinečné mírné mikroklima vytváří perfektní podmínky pro pěstování révy a olivovníků.

V roce 2006 se součástí vinařství staly dcery Claudia, která vystudovala enologii, a Giulia, která vystudovala zemědělství. Claudia a Giulia založily v roce 2009 novou značku „Benazzoli“, která začala lahvováním pečlivě vybraných vlastních vín.

Jejich filozofií je navrátit vínům chuť země, odkud pocházejí, držet se tradic a léty prověřených znalostí, ty rozšiřovat o inovace a udržovat stejného ducha, stejnou chuť po dokonalosti a vášeň pro víno, které má svůj charakter.